Прокурор Дем`яненко: хобі не має, з "нальоту" підлеглих не мінятиме

Прокурор Дем`яненко: хобі не має, з "нальоту" підлеглих не мінятимеІз 16 січня прокурором області призначили Геннадія Дем'яненка, 36 років. Він замінив на посаді Миколу Лісового. Перша гучна справа, що оприлюднила прокуратура 2013-го — 34 млн грн привласнили керівники Уманського автодору на ремонті доріг області.
Зустрічаємося у четвер близько 17.00 у кабінеті Геннадія Дем'яненка в обласній прокуратурі. На столі прокурора настільна лампа, біля ноутбука пісочний годинник. На стіні за його спиною портрет Віктора Януковича, навпроти — невеликий плазмовий телевізор. На окремій полиці — фотографії дітей. Поряд у рамці дитячий малюнок. Підлога застелена світлим килимом.
— Донька, коли ще маленькою була, на День прокуратури листівку зробила, — каже Геннадій Олександрович. Показує, що має в шафах. — Тепер вона разом зі мною завжди. З минулих кабінетів тут у мене фотографії дітей, листівка, ікони та настільна лампа. Багато речей перевозити складно, тому беру тільки найдорожчі для мене. З подарованого в Черкасах — "Кобзар" Шевченка.

- На початку року прокуратура повідомляла про затримання черкаських посадовців-хабарників, суми були від 10 тисяч гривень.

— Найчастіше беруть хабарі держслужбовці, працівники міліції, митниці, податківці, сільські голови. 200 тисяч гривень вимагав заступник начальника Держземагентства у Черкаській області. Затримали сільського голову — 16 тисяч просив, начальник відділу міліції хотів 25 тисяч гривень, начальник слідчого підрозділу — 8. Гарний засіб боротьби з хабарниками — не давати і не брати. Коли один дає кошти, а інший бере, то заробляють обоє. Тому ці справи складно викривати і розслідувати. Є випадки, коли підприємці платять держслужбовцю раз, другий, а тоді вже не хочуть платити. Звертаються в міліцію.

- Жителі області скаржаться на працівників міліції?

— Цього року зареєстровано 50 кримінальних проваджень за фактами незаконних дій працівників міліції. По всіх справах тривають досудові розслідування.

- Скільки людей приходили на прийом?

— У мене прийом громадян буде щочетверга. Прийняв 18 осіб. Скаржаться на БТІ, міліцію, адміністрації, земельні служби. Приходила жіночка, розповіла, що керівник одного з АТП не дає довідку її чоловікові, що він там працював. Чоловік не може отримувати пенсію.

- Плануєте змінювати районних прокурорів?

— Треба час, щоб зрозуміти, як люди працюють. Нема такого поняття "приїхала команда". З нальоту це робити не буду.
Здивували назви вулиць
Геннадій Дем'яненко розпочав кар'єру в прокуратурі міста Суми. Був заступником прокурора Одеської області, заступником прокурора Криму. До призначення в Черкаси працював у Генпрокуратурі.
Разом із дружиною виховує 9-річну доньку та 14-річного сина. Сім'я живе в Києві.
— У Черкасах винаймаю квартиру в центрі. Планую перевезти родину, — говорить прокурор. — Хобі не маю. Ні рибалка, ні мисливство мене не захоплює. Весь вільний час намагаюся провести з родиною. В Черкасах ще ніде не обідав, якщо чесно, просто часу на обід зараз немає. В місті здивували назви вулиць — такі як у Києві: Хрещатик, бульвар Шевченка. Всі кажуть, що дуже гарно буде весною на Дніпрі.
3 ікони має в кабінеті прокурор області. Їх подарували, коли працював у Криму, Одесі та Сумах.
12 годин на добу працює Геннадій Дем'яненко. Працівники прокуратури розповідають, що раніше 20.00 він із роботи не йде.
2000 гривень мав у гаманці обласний прокурор у день зустрічі з журналістом.

Ірина Патлатюк Gazeta.ua
15.03.2013 11:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter