Тулуб: Про основні етапи побудови "комунізЬму" в окремо узятому регіоні

Тулуб: Про основні етапи побудови "комунізЬму" в окремо узятому регіоні  У понеділок на прес-конференції голова ОДА повідомив про етапи реалізації в області Програми економічного розвитку на 2013 – 2014 роки.
Насамперед, за словами керівника області, необхідно створити сприятливі умови для того, щоб вітчизняні виробники не відчували тиску з боку імпорту та стали реальним виробниками товарів для вітчизняних ринків збуту. Зокрема, це стосується фермерських господарств, виробників сільгосппродукції та переробної галузі. Нова програма дає можливість отримати відповідну державну підтримку в цих галузях.
Важливим кроком має стати модернізація виробництва та впровадження новітніх технологій на промислових підприємствах регіону. Як приклад голова ОДА навів черкаські спиртові заводи, продукція яких сьогодні не використовується в повному обсязі.
В області - є три спиртові заводи, які, нажаль, не працюють на повну потужність. Який вихід? При невеличкій реконструкції ми можемо отримати продукт – біоетанол. Про це також йдеться у Програмі, – зазначив він.
Окрім того, реалізація нових соціально-економічних реформ дасть змогу розвивати автомобілебудування та створювати нові виробничі потужності (зокрема, активізувати роботу автомобільного заводу «Богдан», який останнім часом втратив конкурентоспроможність на вітчизняному ринку).
На переконання керівника області, важливим напрямом програми є формування раціональної структури оборонно-промислового комплексу: «До 1991 року в області на 5-ти підприємствах комплексу працювало близько 27 тис. кваліфікованих працівників. Аби не втратити науковий та кадровий потенціал Програмою запропоновані відповідні заходи», – наголосив Сергій Борисович.
Для втілення в життя всіх цих проектів розроблено потужний фінансовий механізм підтримки: «Ми очікуємо створення державного банку розвитку, який буде забезпечувати фінансовими ресурсами комерційні банки, які в свою чергу будуть видавати довгострокові кредити на виконання проектів по модернізації виробництва в реальному секторі економіки. Тоді розвиток нашого реального сектору економіки набуде іншого якісного характеру», – зазначив керівник області.
Очікувані результати реалізації Програми дадуть змогу збільшити обсяг реалізованої продукції порівняно із попереднім роком на 12-15%. Також зростуть обсяги виробництва продуктів сільського господарства. При цьому середня заробітна плата в області повинна зрости на 15%.
05.03.2013 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter