Депутат Черкаської облради: 90 % жителів Умані плюють у сторону хасидів

Депутат Черкаської облради: 90 % жителів Умані плюють у сторону хасидів Депутат Черкаської обласної ради від «Батьківщини» Олександр Румик в інтерв`ю «Вечірній Умані» скептично охарактеризував відносини між уманчанами та паломниками-хасидами...

- За різними прогнозами, в Умані можуть погіршитись стосунки з хасидами. Це пов᾿язано з виборами у ізраільський кнесет. Там перемогли націоналісти...

- Наскільки важкі, наскільки непрості стосунки уманчан з хасидами уже сьогодні, що погіршення практично неможливе. Бо далі нікуди. Ми і в стосунках з хасидами дійшли до краю. Що може бути ще гірше, коли 90 % населення міста плюють у сторону хасидів. То що далі? Тільки бити один одного? Ізраіль у цьому не зацікавлений. Не зацікавлені і уманчани, бо паломництво - це нові горизонти для бізнесу, заробіток.

- Але у міжнародної спільноти думка, що насправді нормальним стосункам двох толерантних націй та розвитку бізнесу заважає банальна корупція. Скоро на екрани навіть про це вийде польський документальний фільм, де відзняли різні країни і найбільше "застрягли" в Умані.

- Попередньо ми дійшли мови, що погіршення стосунків неможливе, бо далі - тільки кримінал. Для поліпшення ж стосунків досить створити простоту відносин, чесність. Яких не було останніх 22 роки ні в нашому місті, ні в державі. І це очевидно невигідно нашій владі. Їм мабуть зручно, щоб відносини саме були такі, темні. Кожне паломництво уманчанам дістаються незручності, корупція і брехня. Це приводить до запитань - чого ми терпимо, не маючи привілеїв?. І якщо найближчим часом не буде змін, то відбудеться оте страшне погіршення. Якщо уманчанин буде знати, що є якась користь, бачити її, це буде вихід. Він буде терпіти. Тому якщо наша влада не хоче загострення, вона має дати можливість отримати від паломництва щось уманчанам. Не лише "розрахуватись" рівними дорогами, цілодобовим водопостачанням, можливостями мати власний бізнес. А й серйозними надходженнями до місцевого бюджету, які повинні бути чесно використаними на користь громади.
27.02.2013 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter