Горкун: повідомлення за 5 днів до акції - найоптимальніший варіант

Горкун: повідомлення за 5 днів до акції - найоптимальніший варіантСекретар Черкаської міської ради Віктор Горкун на офіційному сайті МВК прокоментував внесення змін у рішення виконкому про проведення публічних акцій.

— Ухвалюючи рішення виконавчого комітету про проведення у Черкасах масових заходів, ми насамперед виходили з позиції безпеки. Раніше дуже часто траплялося так, що заявки на проведення акцій, мітингів, демонстрацій нам приносили наприкінці робочого дня. При цьому захід зазвичай відбувався на ранок наступного дня. Виконавчий комітет в обов’язкового порядку має повідомити правоохоронні органи, щоб ті забезпечили громадський порядок, організувати при потребі приїзд швидкої допомоги. У випадку перекриття вулиці, ухвалити рішення про перекриття руху, погодити схему об’їздів з ДАІ, повідомити перевізників, а особливо тролейбусний парк, про зміну руху громадського транспорту. Врешті-решт за потреби повідомити громаду про захід через ЗМІ. На усе це потрібен час.

Переконаний, що проведення масових заходів з повідомленням за 5 днів, то є оптимальним варіантом. Адже міська влада встигатиме повідомити правоохоронні органи, організувати роботу різноманітних служб тощо.

Окрім того, нам дорікають про обмеження місць для проведення масових заходів. Ми маємо два переліки: території, які перебувають у віданні Черкаської міської ради, її виконавчих органів, підприємств, установ і організацій, та місця, де землекористувачами або власниками є підприємства і організації, не підпорядковані Черкаській міській раді. У першому випадку для проведення мітингу чи акції не потрібна згода землекористувача. На нашу думку, ці місця найоптимальніше підходять для організації масових заходів.

Щодо інших місць, де землекористувачами або власниками є підприємства і організації, не підпорядковані Черкаській міській раді, то при поданні заяви на проведення масового заходу необхідна їхня згода. Для чого це потрібно? Приміром, обласний музично-драматичний театр планує на площі перед будівлею організувати свій захід, концерт, виступи, а в цей час подається заявка на проведення мітингу на цьому ж місці. Виникає незрозуміла ситуація, яка може створити зайвий дискомфорт як для одних, так і для інших. Тому логіка ухвалення рішення була наступна: ініціатор проведення масового заходу має отримати згоду у землекористувача.
25.02.2013 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter