"Цюрупинська чайка" Зарічна дискутує з анонімним депутатом на тему ліфтів і справедливості

"Цюрупинська чайка" Зарічна дискутує з анонімним депутатом на тему ліфтів і справедливостіНа офіційному сайті Черкаського МВК поширена відповідь заступника міського голови Черкас Людмили Зарічної на коментар «одного з депутатів міської ради» про намір міської влади Черкас здійснювати капітальний ремонт ліфтів на умовах співфінансування. Пригадати прізвище депутата – Віктор Білоусов - Зарічна не змогла.
Днями один із депутатів Черкаської міської ради, коментуючи рішення міської влади про те, що відтепер капітальний ремонт ліфтів проводитиметься за умови співфінансування з боку жителів будинку, наголосив, що на Черкаси ніби «чекає соціальний вибух». До того ж, він маніпулював неперевіреними і неправдивими цифрами.
На мою думку, дійсно, соціальний вибух буде, але у зворотному напрямку. Не так, як думає депутат. Це станеться тоді, коли черкасці, які чесно і справно сплачують податки, наповнюють міський бюджет, дізнаються, що їхні кошти йдуть не на соціальні потреби – ремонт доріг, тротуарів, облаштування освітлення, зон відпочинку, ремонти в школах і садочках – а на капітальний ремонт НЕ СВОГО ліфта у НЕ СВОЄМУ будинку.
Перше. ВЛАСНІСТЬ
Давайте спершу розберемося, хто є власником будинків, що обслуговують Служби утримання будинків. Власниками є самі мешканці. Адже вони проживають у власній квартирі, яку отримали від держави або придбали за власні кошти.
Вони користуються не лише квартирою, але й усім будинком загалом – сходами, ліфтом, дахом, під’їздом, підвалом. Вони є співвласниками всього будинку. Це – спільне майно, утримувати яке їхній обов’язок. Рішенням Конституційного суду ще в 2004 році було визначено, що допоміжні приміщення передаються у спільну власність громадян одночасно із приватизацією ними квартир.
Друге. СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Хто ж насправді фінансує капітальний ремонт ліфтів?
Капітальний ремонт фінансується із міського бюджету. А наповнюють бюджет жителі Черкас, підприємці, які купують муніципальну землю та майно. Це ті, хто проживає не лише в будинках, що обслуговують СУБи, але й в ОСББ, ЖБК, гуртожитках, приватному секторі. То де ж тоді справедливість?
Чи хотіли б мешканці 15 тисяч приватних домоволодінь, сплачуючи вчасно податки, фінансувати капітальний ремонт ліфта, яким зроду не користуються?
Чи хотіли б мешканці 130 ОСББ, сплачуючи вчасно податки, фінансувати капітальний ремонт НЕ СВОГО ліфта в НЕ СВОЄМУ будинку?
Чи хотіли б мешканці 100 ЖБК, сплачуючи вчасно податки, фінансувати капітальний ремонт НЕ СВОГО ліфта в НЕ СВОЄМУ будинку?
Чи хотіли б мешканці 100 гуртожитків, сплачуючи вчасно податки, фінансувати капітальний ремонт НЕ СВОГО ліфта в НЕ СВОЄМУ будинку?
Чи хотіли б мешканці «хрущовок» (без ліфтів), сплачуючи вчасно податки, фінансувати капітальний ремонт ліфта у СУСІДНЬОМУ багатоповерховому будинку?
Звісно, що ні.
Щороку у міському бюджеті закладались кошти на капітальний ремонт будинків – це від 3 до 5 млн. грн. Це кошти усієї громади міста: не лише жителів будинків, де балансоутримувачами є СУби, але й ОСББ, ЖБК, приватних домоволодінь.
Тому логічно було б скеровувати ці кошти саме на ПОТРЕБИ усієї громади: ремонт доріг і тротуарів, заміни освітлення на вулицях, придбання медичного обладнання, ремонт шкіл та медичних установ, придбання спортивного інвентарю та інше.
Торік, приміром, минулого року використали 3,7 млн. грн. на капітальний ремонт 167 ліфтів. При перерахунку (35% - міський бюджет, 65% - мешканці), то могли б 2,5 млн. грн. додатково спрямувати саме на ремонт доріг чи тротуарів.
Третє. МАНІПУЛЯЦІЯ
Шановний депутат у своєму спічі заявляє про тисячі ліфтів, які можуть зупинитися, про десятки мільйонів коштів. Скажу відверто – інформація неправдива. Цього року капітального ремонту потребує 247 ліфта. Це при тому, що в Черкасах понад 1200 підйомників. Необхідна сума – 5,7 млн. грн.
Четверте. ЛІФТ І КВАРТПЛАТА
Неодноразово доводиться чути про те, що ремонт ліфтів закладений у квартплаті. Дійсно, там є ремонт. Але поточний. Це мізерні кошти, котрі йдуть на заміну спалених кнопок, на оновлення дрібного застарілого обладнання, обстеження і дріб’язкові ремонти. Капітальний ремонт – це значно більші капіталовкладення.
П’яте. ПРОПОЗИЦІЯ
Цього року у міському бюджеті закладається співфінансування на капітальний ремонт будинків, що обслуговують СУБи. Зокрема це стосується і ремонту ліфта. Ліфт, термін експлуатації якого становить 25 років, після закінчення цього терміну обов’язково потребує капітального ремонту чи модернізації. Ці роботи необхідно виконати, інакше – ліфт буде зупинено.
У міському бюджеті на допомогу у цьому закладено 35% фінансування від загальної вартості ремонтних робіт. Решту необхідно зібрати і вкласти власникам квартир. Вирішувати, ремонтувати ліфт чи зупиняти його, будуть власники квартир на загальних зборах. Якщо ж утворите ОСББ – то розмір співфінансування із міського бюджету становитиме 40%. За мешканців неприватизованих квартир внески сплачуватиме міський бюджет. Адже їхня НЕПРИВАТИЗОВАНА квартира – є власністю держави.
Незабаром у будинках, де потрібно проводити капітальний ремонт ліфтів, будуть проведені зустрічі із власниками квартир, роз’яснено процедуру фінансування.
05.02.2013 10:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter