Азаров: 7 мільярдів для "Газпрому" - це 3 місяці пенсій для України

Україна продовжить додавати максимум зусиль для забезпечення своєї енергетичної незалежності.
Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з активом Національного союзу журналістів у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Країна докладає колосальних зусиль для забезпечення енергетичної незалежності, відриває фінансування від усього й направляє на ці цілі. І ви знаєте чому", - сказав він.
"Останній рахунок, який нам пред'явив "Газпром", - гігантська сума $7 мільярдів. Це приблизно 3 місяця виплат пенсій усім нашим пенсіонерам", - додав Азаров.
Як відомо, російський "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму порядку $7 мільярдів за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченої контрактами вимоги take or pay.
У той же час в українському держхолдингу підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ по раніше виставлених рахунках.
При цьому "Нафтогаз України" неодноразово повідомляв російську компанію про намір знизити закупівлі природного газу в 2012 році.
Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 мільярдів 863,9 мільйона куб. м) у порівнянні з 2011 роком – до 32 мільярдів 939,3 мільйонів куб. м (мінімальні зобов'язання – take or pay - становлять 41,6 мільярда куб. м).
Практично весь цей обсяг газу імпортований з Росії НАК "Нафтогаз України" і підконтрольною Дмитру Фірташу Ostchem Holding Limited (Кіпр).
"Нафтогаз України" імпортував торік 24,9 мільярда куб. м російського газу за контрактом з "Газпромом" і близько 55 мільйонів куб. м за реверсною схемою згідно з контрактом з RWE (Німеччина).
Українська правда
01.02.2013 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter