За два тижні дітей на нічних вулицях Черкас формально не буде

За два тижні дітей на нічних вулицях Черкас формально не будеЯк повідомляють у Черкаському прес-клубі, вже найближчим часом депутати мають розглянути та затвердити проект рішення про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях міста Черкаси у вечірній та нічний час. На останній сесії міської ради, 31 січня, депутати вже обговорили проект цього рішення – і, взявши його за основу, доповнили рядом пропозицій. Після їх врахування проект знову буде подано на розгляд депутатського корпусу для схвалення депутатами.
- Рішення передбачає заборону дітям перебувати у нічний час у громадських закладах та місцях без супроводу батьків або інших представників, - коментує суть проекту голова фракції Партії регіонів у Черкаській міській раді Ігор Мельников. - Власники кафе, барів, комп'ютерних клубів і подібних закладів будуть зобов’язані не допускати перебування у них у нічний час дітей - та негайно повідомляти про такі випадки правоохоронні органи. За дотриманням правил слідкуватимуть і правоохоронці, і добровільні дружини, і департамент муніципальної інспекції.
Таким рішенням ми в жодному випадку не хочемо обмежити у правах дітей – тільки обмежити можливість впливу на них негативного та небезпечного середовища. Головна мета цього рішення – попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них. Ми пропонуємо ефективну можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювати відповідальність батьків у цьому питанні.
Проект рішення «Про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях і інших громадських місцях міста Черкаси у вечірній та нічний час» викликав жваве обговорення серед депутатів. Зрештою, вони внесли цілий ряд пропозицій і відправили проект на доопрацювання – із перспективою затвердити його через 2 тижні.
- Серед головних пропозицій депутатів - визначити коло осіб, у супроводі яких діти за необхідності можуть з’являтися у вечірній та нічний час у громадських місцях. Надійшли пропозиції встановити для обмеження час із 23 до 5 години у період із 1 квітня по 31 жовтня та від 22 до 5 години у період із 1 листопада до 31 березня, - пояснює секретар Черкаської міської ради Віктор Горкун – голова комісії з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді Черкаської міської ради (якій і доручено доопрацювання проекту). – Прийняття такого рішення створює величезний потенціал для активізації профілактичної роботи закладам освіти, викладачам та батькам. Ефективність таких кроків яскраво ілюструє приклад із продажем у нічний час алкоголю. Нагадаю: створення нашої комісії стало наслідком загострення криміногенної ситуації у місті – коли у 2011 році на 500% зросла кількість вимагань (проти 2010 р.), а злочинність серед неповнолітніх виросла майже на 50%. Створення комісії, її діяльність, та впровадження таких заходів як заборона продажу алкоголю уночі, дозволили знизити на 50% вимагання, а злочини серед неповнолітніх – майже на 70%.
Так само дієвого впливу ми чекаємо і від цього рішення, перше обговорення проекту якого відбудеться вже наступного тижня – за участі представників прокуратури, міліції, наркодиспансеру та служби у справах дітей.
01.02.2013 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter