Білоусов: Одарич і Регіони цинічно знищують "Черкасиліфт"

Білоусов: Одарич і Регіони цинічно знищують "Черкасиліфт"Депутат Черкаської міської ради Віктор Білоусов – про вирішення проблеми ремонту черкаських ліфтів, яка накриє ціле місто:

"Сьогодні черкащани і не підозрюють, що уже найближчим часом у місті – завдяки ініціативі міського голови, за підтримки депутатів фракції так званих Вільних демократів та Партії регіонів - буде створена надзвичайна ситуація. На останній сесії Черкаської міської ради, 24 січня, затверджено Програму соціально-економічного розвитку міста на 2013 рік. Вперше за історію Черкас, згідно цієї програми, впроваджується проведення поточних та капітальних ремонтів ліфтів та систем диспетчерського зв’язку на умовах співфінансування із мешканцями міста. Тобто, якщо до сьогодні ремонти 1195 ліфтів черкаських багатоповерхівок (70% всіх ліфтів - крім тих, що знаходяться у кооперативних будинках та будинках, де створено ОСББ) проводились за рахунок міського бюджету – то відтепер мешканці змушені будуть сплачувати з власної кишені 65% вартості ремонту.
Щоб уявити, який тягар лягає відразу на плечі черкащан, зазначу: у 2013 році планових капітальних ремонтів потребують 380 ліфтів - на суму понад 7 мільйонів гривень!.
Подейкують, що таке рішення міської влади може бути першим, але значним кроком до знищення «Черкасиліфту». Які наслідки запровадження нового порядку ремонту ліфтів для черкащан? Звичайно, за таких умов частину ліфтів буде зупинено на невизначений термін - через неспроможність оплати мешканцями ремонту. Днями така проблема очікує мешканців будинку для малосімейних по вул. Горького, 88, де зупинять ліфт, що відпрацював 25 років і який потребує капітального ремонту. Оскільки він обійдеться щонайменше у 20 тисяч гривень – чи багато мешканців будинку зможуть виділити із родинного бюджету відразу тисячу гривень і більше? А пенсіонерам це взагалі не до снаги. Якщо ліфти зупиняться на невизначений термін в очікуванні ремонту - люди похилого віку, хворі та інваліди, які не зможуть самотужки долати сотні сходинок, так само на невизначений термін опиняться фактично в ув’язненні у стінах своєї квартири. Інший варіант – неремонтовані ліфти, якщо їх не зупиняти, загрожуватимуть черкащанам аваріями із нещасними випадками.
Хочу окремо зазначити, що положення стосовно нового порядку сплати за ремонт ліфтів у Програмі соціально-економічного розвитку міста значиться як підпункт до «поліпшення якості утримання житлових будинків». Це просто цинізм. І зупинити міського голову у його рішучих намірах таким чином перетворити Черкаси на «місто успіху» сьогодні зможе лише громадський осуд і супротив".
30.01.2013 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter