Горкун: 2013 року в Черкасах відкриють 11 спортмайданчиків. встановлять 20 світлофорів та капітально відремонтують комітети самоорганізації

Горкун: 2013 року в Черкасах відкриють 11 спортмайданчиків. встановлять 20 світлофорів та капітально відремонтують комітети самоорганізації Програма соціально-економічного та культурного розвитку Черкас на 2013 рік, яку 24 січня на сесії затвердили депутати Черкаської міської ради, передбачає цілий ряд новацій у ключових сферах – охороні здоров’я, освіті, ЖКГ.
- Так, цього року буде масово реконструйовано міські тротуари - на це виділено 10 млн. грн. і ми додатково розраховуємо залучити до впровадження цього масштабного проекту усіх підприємців, чиї магазини, заклади та установи примикають до тротуарів, - коментує деталі прийнятої Програми секретар Черкаської міської ради Віктор Горкун. – Також буде здійснено ремонт під’їзних доріг до будинків та реконструкцію системи вуличного освітлення на цих ділянках. Близько 1 млн. грн. передбачено на реконструкцію 20 зупинок громадського транспорту. Заплановано також встановлення 20 нових світлофорів. Триватиме капітальний ремонт вулиць – зокрема, передбачено капітальний ремонт вул. Мендєлєєва – зі з’єднанням її із вул. Ярослава Галана, продовження до аеропорту капітального ремонту вул. Смілянської, коригування проекту реконструкції вул. Героїв Дніпра - із перспективою її ремонтування. Планується встановлення ще 10 відеокамер (для спостереження у місцях підвищеної небезпеки) та придбання форми для патрулів громадських формувань. Вперше значні кошти планується виділити на проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень комітетів самоорганізації населення – майже 1,15 млн. грн.
2013 року у Черкасах буде відкрито 11 спортивних майданчиків та дворових міні-стадіонів. Крім спортивних, у місті відкриватимуть дитячі майданчики, на що планується виділити біля 630 тис. грн.
Також, заплановано додаткове виділення ще майже 2 млн. грн. на розвиток медицини міста – до вже закладених до бюджету 6 млн. грн. Додаткові кошти заплановано витратити на придбання рентгендіагностичного комплексу (вартістю 1,5 млн. грн.), доплерографа для виявлення вад судин головного мозку та шиї та експрес-аналізатора глюкози (для поліклініки третьої міської лікарні), діагностичного комплексу «Кардіо-рео» (для поліклініки міської лікарні №1), гематологічний біоаналізатор (для поліклініки №5), 3 портативних ЕКГ (для поліклінік лікарень №2,3,5).
Міська рада затвердила у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку в середньому по три пріоритети по кожному із департаментів міськвиконкому - таких, як будівництво полігону ТВП, реформування системи громадського транспорту, відкриття амбулаторій сімейної медицини у віддалених районах міста, утеплення фасадів та заміна вікон у школах та дитсадках (на це виділено до 250 млн. грн.), тощо.
Загальними ж пріоритетами розвитку міста на 2013 рік стали: підготовка заходів та розвиток інфраструктури міста до відзначення 200-річчя із дня народження Т.Г. Шевченка, розробка концепції розвитку набережної Дніпра (та її благоустрій у районі вул. Козацької, пірсу) і реконструкція вул. Хрещатик (з відновленням фасадів старовинних будинків та їх підсвітленням, реконструкцією системи вуличного освітлення та тротуарів). Міська влада прагне створити у Черкасах місця, що уособлювали б гордість черкащан власним містом і стали б оригінальним обличчям, «візитною карткою» Черкас.
Загалом, прогнозованими доходами бюджету розвитку є біля 102 млн. грн. - і ще 52 млн. грн. перейдуть до нього як невитрачений залишок із 2012 року. Наповнювати бюджет розвитку цьогоріч планується не лише за рахунок надходжень від оренди та продажу землі і майна, єдиного податку, але і сплати запровадженого податку на нерухомість (показники якого буде остаточно спрогнозовано після впровадження державою чіткого порядку сплати податку).
25.01.2013 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter