Педколектив Канівського училища культури: Працювали всі, а зробив - один?

Педколектив Канівського училища культури: Працювали всі, а зробив - один? Як ми вже повідомляли, 4 липня 2012 року згідно розпорядження Кабінету Міністрів на Черкащині з’явився новий вищий навчальний заклад – Канівське училище культури і мистецтв реорганізовано в гуманітарний інститут. Також повідомлялося, що це стало можливим завдяки роботі народного депутата України Богдана Губського, який восени минулого року після зустрічей з педагогічним та студентським колективами, почав активно займатися цим питанням на державному рівні.
Провінція отримала відкритий лист педколективу Канівського училища культури, які не зовсім згодні з акцентами даного повідомлення.


«Працювали ВСІ, а зробив ОДИН?»

Як відомо, історію творять окремі особи, але рушіями історичного прогресу є групи ентузіастів та колективи однодумців. Однак діяльність окремих осіб не може розглядатись поза контекстом діяльності всієї громади, так як часи богатирів, що одноосібно рятували людство, давно минули, а на сучасному політичному полі один в полі – не воїн.
До чого ми зробили цю філософську преамбулу? Це відгук педагогічного колективу Канівського училища культури на низку публікацій, які вийшли як в друкованих ЗМІ, так і телеефірі, на інтернет-ресурсах, в якому пан Губський приписав собі одноосібну «перемогу» у справі підвищення статусу цього навчального закладу. Одна-єдина стаття розтиражована в усіх місцевих ЗМІ знівелювала всю багаторічну кропітку діяльність педагогічного колективу, обласного управління культури у цій нелегкій справі. Невже колектив і управляння культури лише сидять і чекають створення ВУЗу як манни небесної? Якось однобоко все це виходить…
Наша історія також питання не одного дня. Ініціатива створення на базі Канівського училища культури вищого навчального закладу вперше була оприлюднена 5 років тому, коли училище святкувало 50-річний ювілей. На свято прибули колишні випускники училища, серед яких значна частка кандидатів та докторів наук, заслужених артистів та митців, які й підтримали висунуту колективом та ініційовану директором – Віктором Тихомиром ініціативу щодо підвищення статусу навчального закладу. В свою чергу цю справу підтримало й Черкаське обласне управління культури, в особі його начальника Василя Марштупи. Тоді ж, п'ять років тому активно розпочав роботу в цьому напрямку і педагогічний колектив: розроблялися нові, удосконалювались та доповнювались освітніми інноваціями вже діючі програми; з-під пера педагогічних працівників вийшло понад 30 статей у наукових виданнях та професійних часописах; частина викладачів підвищила свій професійний рівень закінчивши магістратуру, аспірантуру та здобувши наукові ступені. Отже панувало чітке розуміння того, що створення ВУЗу – це робота не одного дня і не одного року.
За таких обставин, директор училища, підтриманий і колективом, і облдержадміністрацією починає робити реальні кроки в напрямку реорганізації училища у вищий навчальний заклад і допомогу в цьому йому люб'язно погоджуються надати два народні депутати – Віктор Корж та Богдан Губський. Наш колектив вперше радів тому, що наша спільна справа не стала чужою народним обранцям, а кожен з них по мірі своїх можливостей сприяє становленню навчального закладу та наближає мрію не лише педагогічного, а й студентського колективу та громади міста. І найменше про що ми всі думали – так це про те, хто яку політичну силу представляє – адже ми робили НАШУ СПІЛЬНУ СПРАВУ! Саме тому ми так зреагували на репортаж згадуваного вище телеканалу "Вікка"та друкованих ЗМІ, де були спотворені факти своєю необ'єктивністю і однобоким висвітленням ролі кожного у цій (ще раз наголосимо) спільній справі. Ми не проти піар-кампанії. На даному етапі це частина політтехнологій, політменеджменту, але, вибачте, не за наш рахунок!
Дякувати Богу, Канівське училище культури має ініціативного та демократично зорієнтованого директора, який всі свої кроки, що стосуються спільної справи узгоджує з колективом, радиться та інформує. В стінах Канівського училища культури і мистецтв відбулися зустрічі як з Богданом Губським, так і з Віктором Коржем. Обидва депутати люб'язно погодилися сприяти нашій справі реорганізації училища у вищий навчальний заклад. Зокрема, Б.Губський пообіцяв свою допомогу у святкуванні 55-річного ювілею училища – і це дійсно беззаперечний подарунок та допомога. Поруч з цим, за сприяння та за участі В.Коржа були зроблені реальні кроки на шляху до створення в Каневі інституту: відбулись узгоджувальні наради та зустрічі на обласному та державному рівнях, зустрічі з міністрами культури та освіти.
Тепер поясніть нам, як можна відкинути чи замовчати участь одного із дійових осіб даної справи? Нам прикро, що мимоволі весь педколектив та його очільник стали засобом політичної гри. Але наш колектив вище цього! А наша спільна справа, і надалі потребує підтримки і допомоги з боку держави, депутатського корпусу тощо, тому ми будемо раді прийняти допомогу однодумців, до якої б політичної сили вони не належали, адже вони обрані народом і справу, яку ми спільно робимо – ми її робимо для народу.
А якщо хтось хоче зробити добру справу передвиборною казкою, то в ній мають бути згадані всі дійові особи: і як мінімум три богатирі, які долають труднощі існуючої системи та творять благо для наших дітей і громади. І не забувайте, наш колектив та громада міста не безликі учасники казки, а богатирське військо, яке своєю щоденною працею та підтримкою прикриває тили, щоб омріяна мрія стала дійсністю.

Педагогічний колектив Канівського училища культури
24.07.2012 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter