Рудишин: на Черкащині намолочено понад 1 млн. тонн зерна

Рудишин: на Черкащині намолочено понад 1 млн. тонн зернаУ зв’язку з критичними зауваженнями в окремих засобах масової інформації про хід та результати жнив на Черкащині, ситуацію прокоментував начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Рудишин.
За словами Вадима Костянтиновича, в усіх категоріях господарств області заплановано до збирання 435,5 тис. га площ ярих зернових культур, 239 тис. га озимих зернових та зернобобових культур всього 674,5 тис. га. Станом на 19 липня зібрано урожай більше ніж з 75% площ та намолочено понад 1 млн. тонн зерна. Озимої пшениці обмолочено на площі 199 тис. га, або 83% площ, намолочено понад 800 тис. тонн зерна з середньою урожайністю 40,5 центнерів з гектара. Завершується збирання озимого ячменю, намолочено близько 70 тис. тонн зерна. Ярого ячменю обмолочено з площ 56 тис. га ( 63%) та намолочено 175 тис. тонн з середньою врожайністю понад 31 центнер з гектара. На сьогодні врожайність зернових культур вища минулорічної.
У хід проведення жнив внесли свої корективи погодні умови. По всій області спостерігались інтенсивні грози загальною тривалістю 8-9 годин, подекуди швидкість сильного вітру сягала 30 м/с і більше. Проте звернень щодо списання площ зернових культур до Головного управління агропромислового розвитку не надходило.
Вадим Рудишин також повідомляє, що обласною державною адміністрацією вживаються заходи щодо недопущення зростання вартості хліба, котрий користується найвищим попитом у населення. З цією метою та відповідно до рішення обласної ради від 07.08.2008 № 20-6/V «Про Програму забезпечення потреби області в продовольчому зерні на 2008-2015 роки», райдержадміністраціям доведено завдання щодо заготівлі зерна до регіональних ресурсів на 2012-2013 маркетинговий рік.
Райдержадміністрації, в свою чергу, запропонували сільгосптоваровиробникам поставити зерно на борошномельні підприємства - ТОВ «Тальнівське КХП», ПАТ «Черкаський КХП», ПАТ «Ватутінський хлібокомбінат» та крупні хлібзаводи у шести районах області. Це зерно передбачається використати для виробництва борошна з наступною його поставкою підприємствам хлібопечення, а ті зобов’язані виробляти з нього хліб сортів масового вжитку і за стабільними цінами передавати в торгівлю.
Між облдержадміністрацією та основними виробниками хлібобулочних виробів свого часу підписаний Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння, що забезпечило збереження цін на основні види хліба. Умови меморандуму виконуються, підтверджує Вадим Рудишин, тож ціни на хліб залишаються незмінними протягом останніх 9 місяців. Аналогічний Меморандум передбачається підписати до кінця жнив 2012 року.
20.07.2012 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter