ГО "Комітет громадських ініціатив": чому влада й прокуратура не "помічає", як на Черкащині нищать Дніпро?

ГО "Комітет громадських ініціатив": чому влада й прокуратура не "помічає", як на Черкащині нищать Дніпро? Черкаська громадська організація «Комітет громадських ініціатив», очолювана відомим місцевим політиком Анатолієм Хмільківським, направив офіційне звернення голові ОДА С.Тулубу, начальнику Державної екологічної інспекції в Черкаській області О. Савицькому та Головному Черкаському міжрайонному природоохоронному прокурору І. Луту з приводу постійних порушень природоохоронного законодавства на території Черкаської області. Як повідомила Провінції активіст «Комітету громадських ініціатив» Людмила Ткаченко, Комітет вимагатиме від правоохоронних та природоохоронних органів належної реакції на кожне порушення природоохоронного законодавства на території Черкаської області.
У тексті звернення, зокрема, зазначається: «…Вважаємо, що одним із найпоширеніших порушень чинного природоохоронного законодавства на території Черкаської області та обласного центру є стихійна, незаконна забудова прибережної зони р. Дніпро, яка супроводжується відвертим нехтуванням чинними природоохоронними законами та санітарними нормами. Фактично в області відбувається тотальне знищення зелених зон.
Одним із яскравих прикладів таких порушень є масова вирубка дерев на Свідівоцькій дамбі в прибережній смузі Кременчуцького водосховища. Тотальна вирубка дерев у восьми кілометрах від обласного центру – це «остання крапля» у низці зловживань природоохоронними законами України.
Члени організації ГО «Комітет громадських ініціатив» вкрай стурбовані тим, що довкіллю завдається непоправима шкода. Члени нашої організацій зверталися до Державної екологічної інспекції в Черкаській області. Там підтвердили незаконність вирубки дерев на Свідівоцькій дамбі. Проти порушників складено акти, проте вирубки тривають.
Окрім того, ні для кого не секрет, що сьогодні на Дніпрі утворилася складна екологічна ситуація. Люди задають запитання: що п’ють черкащани? Чому Дніпро «з’їдає» сушу? Чому в 21-столітті у черкаських підприємств відсутні очисні споруди? Які вживаються заходи з попередження забруднення? Якою є оцінка роботи державних органів, відповідальних за стан води в Дніпрі? Кваліфіковані відповіді на ці питання повинні прозвучати в найкоротший термін. Через постійне порушення природоохоронних законів окремими особами чи групами осіб, складається враження, що на Черкащині Дніпро - для олігархів. «Невідомі» (це нам вони невідомі: впевнені, що правоохоронні органи добре знають прізвища всіх причетних до незаконних дій) осушують його гідронамивами, нищать дерева, почуваються власниками того, що не належить їм.
Невже постійні порушення Земельного та Водного Кодексів України, Закону України „Про охорону земель ” та ін. вже давно перестали хвилювати природоохоронні структури в Черкасах?
Держекоінспекція регулярно складає акти про незаконні забудови, але вони тривають на території всієї області. А найбільше – в Черкасах. Риторичне запитання: скільки кримінальних справ порушено природоохоронною прокуратурою з даного питання? Як всі бачать - берег у Черкасах та по області майже Весь забудований.
Просимо вивчити питання щодо вирубки на Свідівоцькій дамбі та вжити відповідних заходів».
19.06.2012 14:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter