Тулуб: хасиди мають право на цех уманського "Мегомметру", в якому раніше була синагога

Тулуб: хасиди мають право на цех уманського "Мегомметру", в якому раніше була синагогаГолова Черкаської ОДА Сергій Тулуб заявив, що, на його переконання, хасиди мають право на цех приладобудівного заводу «Мегомметр» в Умані, де раніше розміщалася синагога.
Тулуб:«Я ще раз заявляю, що релігійна громада хасидів має повне право використовувати як дім молитви колишнє приміщення синагоги, в якому молився цадик Нахман. Це моя принципова позиція.

Як нагадують у Черкаській ОДА, зазначена земельна ділянка знаходиться за адресою: м.Умань, вул. Радянська, 49, її площа -близько 4 га.
На цій ділянці з 1957 року розташований приладобудівний завод “Мегомметр”, зокрема один з цехів знаходиться в будівлі колишньої синагоги.
Господарський суд Черкаської області 22 грудня 2011 року скасував продаж Уманською міською радою земельної ділянки площею 4 га із будівлею колишньої синагоги заводу “Мегомметр” за позовом управління культури Черкаської обласної державної адміністрації.
Як повідомив заступник начальника управління культури обладміністрації - начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та з питань релігій Микола Суховий, суд задовольнив всі вимоги, викладені управлінням в позовній заяві: скасував акт купівлі-продажу ділянки, скасував державний акт на землю, зобов’язав підприємство повернути земельну ділянку у власність міста, а міськраду – повернути підприємству сплачені за землю 1 881 000 гривень.
28.01.2012 12:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
21:46 02.02.2012 gucz:
Звідки такі дані про завод ??? Перевіряли в пенсійному фонді - за рік завод перераховує стільки в песійний фонд, що вистачає виплатити пенсії всім пенсіонерам міста за один місяць. Простіше 1/12 до пенсійного фонду міста надає завод "Мегомметр"
;. Більша частина продукції заводу іде не експорт - а це валюта для України.
І чому - "віддати хасидам", це значить подарувати, а сьогодні даром - "тато маму не цілує"??? Цей завод - майже останній із могікан приладобудування на Україні, він являється єдиним постачальником для багатьох українських підприємств - то ж давайте і його завалимо в угоду хасидам.
21:25 28.01.2012 karp7:
Релігійна громада хасидів має право на цю споруду, так само як громади інших конфесій повернули у свою власність тисячі споруд по всій Україні. А заводу Мегомметр забагато і тієї території, що залишається у його користуванні, так-як він працює в цей час йому достатньо і одного кв.м.