Прокуратура заявляє, що черкаські "дяді Стьопи" несуть повну відповідальність за утримання світлофорів

Прокуратура заявляє, що черкаські "дяді Стьопи" несуть повну відповідальність за утримання світлофорівЯк повідомляють у прес-службі прокуратури Черкаської області з посиланням на старшого помічника прокуратури міста Черкаси, прокуратурою міста Черкаси за результатами перевірки, що проводилася за зверненням директора ДП МВС України «Черкаси-Інформ-Ресурси», встановлено, що комітетом з конкурсних торгів департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради проведено відкриті торги на закупівлю за рахунок коштів міського бюджету послуг з монтажу, технічного обслуговування і ремонту електроустаткування (світлофорних об’єктів). За результатами оцінки конкурсних пропозицій учасників найбільш економічно вигідною визнана пропозиція ПП Геобудсервіс-Плюс», з яким і укладено рамкову угоду.
Світлофорні об’єкти, на обслуговування яких проводилася відповідна процедура закупівлі, є державною власністю (органом управління є МВС України) та перебувають на балансі ДП МВС України «Черкаси-Інформ-Ресурси». Разом з тим кошти на утримання світлофорних МВС України не виділяються. Виконавчі органи або комунальні підприємства Черкаської міської ради жодних договорів на користування вказаними об’єктами не укладали, питання про передачу об’єктів у комунальну власність міста Черкаси на момент проведення процедури державної закупівлі вирішено не було. Разом з тим, підставою для проведення відкритих торгів стало включення до рішення Черкаської міської ради № 3-508 від 29.12.2011 «Про міський бюджет на 2012 рік» видатків по КТКВК 100203 «Благоустрій міста» (головний розпорядник коштів – департамент житлово-комунального комплексу) на утримання світлофорних об’єктів міста Черкаси. З огляду на те, що Закон України «Про благоустрій населених пунктів» дозволяє здійснювати фінансування обслуговування та ремонт об’єктів благоустрою (до яких належать також і технічні засоби регулювання дорожнього руху) або їх власнику, або користувачу, відповідно до умов договору, а виконавчі органи Черкаської міської ради не мають статусу ані першого, ані другого, то станом на сьогоднішній день, хоча за результатами проведених відкритих торгів між департаментом економіки та розвитку, департаментом житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради та переможцем ПП «Геобудсервіс-Плюс» і укладено рамкову угоду № 34 від 12.03.2012 про надання послуг з обслуговування світлофорних об’єктів, проте фінансування за вказаним договором не здійснюється (у протилежному випадку буде допущено порушення вимог чинного законодавства). Фінансування за договором розпочнеться після вирішення питання про передачу світлофорних об’єктів з державної до комунальної власності, або оформлення права користування на них за Черкаською міською радою, або її виконавчими органами. На сьогоднішній день виконавчими органами Черкаської міської ради ведеться робота з приводу безоплатної передачі світлофорних об’єктів до комунальної власності міста Черкаси, про що свідчить листування з відповідними вищими органами державної влади.
Разом з тим, не дивлячись на те, що у міському бюджеті міста Черкаси передбачено видатки на утримання світлофорних об’єктів міста Черкаси, а також не дивлячись на укладення рамкової угоди з ПП «Геобудсервіс-Плюс», відповідно до ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів ДП МВС України «Черкаси-Інформ-Ресурс» до вирішення питання про передачу світлофорних об’єктів у комунальну власність міста Черкаси несе повну відповідальність за належне утримання світлофорних об’єктів, що перебувають на його балансі.
07.06.2012 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter