На Черкащині понад 30 чиновників з ОДА та МВК вийшли на пенсію через інвалідність

За інформацією gazeta.ua, понад 30 чиновників з обласної державної адміністрації та Черкаського міськвиконкому вийшли торік на пенсію у зв'язку з інвалідністю. Такий масовий вихід чиновників пов'язують із пенсійною реформою. Пропрацювавши на держслужбі 10 років, вони отримують пенсію 80% зарплати.
В обладміністрації на пенсію за інвалідністю пішли шестеро осіб. Останнім звільнився заступник губернатора Василь Корнієнко, 51 рік:
— Я маю серцево-судинне захворювання. З роботою це ніяк не пов'язано. Особливих труднощів чи преференцій при оформленні документів не мав. Оформлявся, як і всі люди. Трохи підлікуюся й продовжу працювати.
Колишній начальник Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА 52-річний Василь Лелека хворіє на артроз тазостегнових суглобів.
— Думав, щось несерйозне, доки не зробив знімок. Операція коштує 50-60 тисяч гривень. Таких грошей не маю. Про працевлаштування не думав. Якби запропонували якусь роботу на дому, то, може, й погодився б.
Колишній начальник управління житлово-комунального господарства ОДА 60-річний Леонід Лукієнко звільнився 2010-го.
— Я маю 43 роки трудового стажу. Йти з роботи не хотілося. Але як треба було лягати на операцію, просив у начальства відпустку. Не дали. Натякнули, щоб розраховувався.
Колишній начальник одного з районних відділень управління соціального захисту 57-річний Сергій, прізвище просить не називати, коментує ситуацію:
— Я і сам звільнився з роботи через інвалідність. Не мав гарантії, що з районними самодурами дороблю до пенсії.
Депутат обласної ради Любов Майборода каже, багато держслужбовців ідуть на пенсію незаконно:
— Платять лікарям 5 тисяч доларів, двічі лягають в лікарню й отримують довідку про інвалідність. Найчастіше вибирають другу групу. — Потім мають 5 тисяч гривень пенсії. За рік витрачені гроші повертають. Згодом ідуть працювати в приватні структури.
16.01.2012 10:00

Автор: Сергій Осавуленко
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter