На золотоніському ДП "Златодар" запустили сонячну електростанцію

Як інформують у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження, 8 грудня в м. Золотоноша директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Yurii Shafarenko взяв участь у відкритті сонячної електростанції (СЕС) на ДП «Златодар», яке підпорядковане Державне агентство резерву України.
На золотоніському ДП "Златодар" запустили сонячну електростанцію

Учасникам презентували технологічні особливості установки та окреслили очікування ефективності проекту.

За словами організаторів заходу, СЕС потужністю 75 кВт, панелі якої встановлено на даху будівель підприємства, побудовано за 10 днів. Загальна сума інвестицій склала понад 2 млн гривень. В рік планується виробляти 89 тис. кВт*год «чистої» електроенергії для власних потреб. В грошовому еквіваленті економія складе понад 200 тис. грн у рік.

Під час заходу Голова Держрезерву Вадим Мосійчук наголосив на необхідності впровадження проектів відновлюваної енергетики не лише для генерації електрики, але й для заміщення газу, який використовують підприємства, зокрема, для сушіння зерна.

"Запуск чергового «зеленого» проекту на державному підприємстві ще раз доводить зацікавленість бізнесу та влади у цій сфері. За останні кілька років прийнято ключові законодавчі зміни, які сприяють розвитку сфери відновлюваної енергетики", - повідомив Юрій Шафаренко та подякував Голові Держрезерву Вадиму Мосійчуку і керівнику ДП "Златодар" Валерію Буркацькому за правильні рішення, які забезпечують енергонезалежність підприємства та є гарним прикладом для інших установ.

ДП «Златодар» одне з найпотужніших підприємств системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату – 27 га, зернова місткість – 97,4 тис. тонн, в т.ч. елеватор – 33,1 тис. тонн Загальна потужність зерносушарок - 226 планових тонн на годину.
11.12.2017 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter