В Уманському районі зафіксовано вірус АЧС у померлої свині. Встановлено 40-денний карантин

За інформацією Уманської РДА, 12 жовтня в Уманську районну державну лікарню ветеринарної медицини було повідомлено про випадок захворювання свиноматки, віком 11 місяців у жителя с. Ятранівка.
В Уманському районі зафіксовано вірус АЧС у померлої свині. Встановлено 40-денний карантин

А вже 14 жовтня, одразу ж після виявлення вірусу АЧС у померлої тварини, під головуванням голови райдержадміністрації Євгенія Данченка було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Участь у її роботі взяли керівники господарств різних форм власності, голови сільських та селищної рад району, голова ради Уманського товариства мисливців та рибалок та директор ДП «Уманське лісове господарство».

Заслухавши інформацію заступника начальника – начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Олега Кітова про випадок загибелі свині у с. Ятранівка від Африканської чуми свиней, комісією, зокрема, було вирішено наступне:

- оголосити територію с. Ятранівка неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 14.10.2017 р.;

- встановити зону захисту у радiусi 3 км від локалізації вогнища;

- встановити зону нагляду в радiусi 10 км від зовнішніх меж зони захисту в межах території району і зарахувати до неї населені пункти Собківка, Степківка, Шарино і Текуча;

- в с. Ятранівка провести облік свинопоголів’я протягом доби з моменту створення зони захисту. У селах Собківка, Степківка, Шарино, Текуча провести облік свинопоголів’я протягом 3-х діб з моменту створення зони нагляду;

- в господарствах населення в зоні захисту провести клінічне обстеження свиней, їх облік та попередити власників свиней про заборону продажу, переміщення, вигульного утримання та забою тварин;

- на виїзді, в’їзді с. Ятранівка встановити два стаціонарних карантинних ветеринарно-поліцейських пости та облаштувати всім необхідним для цілодобового чергування. Перекрити залізобетонними блоками (перекопати) польові дороги з с. Ятранівка та встановити інформаційні сигнальні таблички та знаки про об’їзд неблагополучного пункту з АЧС.

Окрім цього в зоні захисту та зоні нагляду заборонено: а) ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті; б) заборонити стихійну торгівлю живими свинями та продуктами з них.

Карантин з неблагополучного пункту буде знято через 40 днів після знищення всіх туш, залишків забою тварин, що зберігались на території с. Ятранівка, Ятранівської сільської ради, Уманського району.
18.10.2017 14:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter