Прокуратура: Керівника Косарського спиртзаводу судитимуть за незаконне використання підземних прісних вод

Прокуратурою Черкаської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням керівника Косарського місця провадження діяльності Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Слідством установлено, що в 2015 році керівник вказаного вище підприємства в порушення вимог Водного кодексу України та Кодексу України про надра, маючи в розпорядженні 2 артезіанські свердловини, без передбаченого законом дозволу на спеціальне водокористування, достовірно знаючи, що порушення правил охорони й використання надр може завдати серйозної шкоди екологічній безпеці та викликати забруднення й псування землі, підземних вод, атмосферного повітря, незаконно організував і здійснив за місцем знаходження підприємства самовільне вилучення з родовищ 21,6 тисяч кубічних метрів підземної прісної води, яка належить до корисних копалин загальнодержавного значення, та в подальшому використовувалася для забезпечення комунально-побутових потреб й виробничих процесів підприємства.

За інкримінований злочин особі загрожує покарання у вигляді штрафу від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.
26.09.2017 19:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter