Безпартійне шило на партійне мило

Безпартійне шило на партійне милоПопри звичну для вітчизняних реалій практику, 1-й заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко та завідувач Черкаської обласної поліклініки Ігор Валовий не стали заперечувати своєї участі в скандалі навколо головного лікаря Третьої міської лікарні Олександра Федорука.
Позицію Беззубенка, якщо читати його коментар на офіційному сайті міської ради, сформували критичні публікації про роботу закладу в ЗМІ. Щоправда, конкретних прикладів 1-й заступник мера не навів.
У свою чергу, Ігор Валовий обгрунтував свою позицію від «а» до «я». Пояснюючи власну активність Черкаському прес-клубу, депутат-регіонал заявив: «...Що необхідно зробити передовсім, аби Третя міська лікарня могла надавати ефективну невідкладну допомогу? По-перше, необхідно докорінно міняти роботу приймального відділення, створивши можливість провести максимальне обстеження хворого для вчасного прийняття ефективного рішення про його лікування. Основна діюча особа приймального відділення сьогодні – медсестра. А там має бути фахівець широкого профілю, досить досвідчений у різних сферах медицини - на кшталт лікаря швидкої допомоги. Бо, якщо до приймального відділення доставили хворого з травмою, а хірурги перебувають на операціях – хто огляне цього хворого?
У Третій лікарні є відділення, яких не повинно бути у лікарні швидкої допомоги (гастроентерологічне, ревматологічне), але немає відділень, які повинні бути обов’язково (отоларингологічне, урологічного – оскільки дуже багато ургентних хворих саме такого профілю). Сьогодні ургентних хворих із нирковими проблемами «Швидка допомога» доставляє до Першої міської лікарні – але якщо це нічний час, то у лікарні може не виявитись потрібного лікаря, бо сьогодні чергує інший фахівець. Чому хворий має страждати?..
Щоб перевести ургентні відділення до Третьої міської лікарні – не потрібні зайві кошти – і площ там також вистачає.
Сьогодні до Третьої міської лікарні виникає цілий ряд питань. Чому у обласній лікарні ми постійно стикаємося із наслідками некваліфікованої допомоги, наданої у Третій лікарні?.. Звідки беруться чутки, які хронічно циркулюють містом і засвідчують неблагополучність третьої лікарні – наприклад, про те, що для її лікарів наявність жовчного міхура уже є показанням для операції хворого?.. Чому лікарня, де надається такий величезний об’єм медичної допомоги, має такий імідж?.. Чому у її інфарктному блоці працюють молоді лікарі, які не можуть прочитати кардіограму?..
Чому, проводячи обхід у травматологічному відділенні, обласний травматолог виявив, що 6 із 40 хворих прооперовано неправильно?...
Третя лікарня – це той заклад де повинні працювати найкращі, найбільш досвідчені і найбільш підготовлені лікарі. Коли ми лікуємо планового хворого – у нас є час на роздуми і прийняття рішень. А коли ситуація ургентна – люди повинні бути досить кваліфікованими, аби оперативно прийняти рішення, діяти швидко і професійно. Такі кадри у Третій лікарні є, однак потрібна нормальна система управління закладом.
Зрозумійте – все те, про що я говорю, зафіксовано нормативними документами МОЗ, проте у лікарні чомусь цього не робиться.
Ми приїхали з перевіркою – і нам не змогли показати локальних протоколів – первинних схем огляду, діагностики і лікування хворого – їх там немає взагалі. А саме стандартизація сьогодні є необхідним кроком до підвищення якості надання допомоги. Є певні світові стандарти у кожній галузі медицини, відпрацьовані і перевірені часом – за якими 99% хворих отримає позитивний результат. Але, якщо лікар діятиме навпаки – поза стандартами – шанс матиме значно менше число хворих».

У жодному разі не станемо давати оцінки серйозним зауваженням, озвученим головою комісії з питань охорони здоров’я Черкаської міськради. Це справа професіоналів. Однак є кілька нюансів, що змущують ставитися до слів Валового з величезною пересторогою. По-перше, він є зацікавленою людиною, яка публічно заявила про намір очолити Третю лікарню. І саме тому він аж ніяк не здатен бути безстороннім, аналізуючи оприлюднені факти. По-друге, Ігор Валовий працює керівником іншої медичної установи Черкас – обласної поліклініки.
І коли ти публічно вдаєшся до аналізу недоліків, помічених у колеги-сусіда, доцільно запитати – а чи вільна від недоліків робота Черкаської обласної поліклініки? Якщо Валовий так критикує запущеність справ у Третій лікарні, це означає, що його установа бездоганна, і саме тому він має повне право йти на підвищення?
А якщо згадати чутки, які багато років циркулюють навколо роботи обласної поліклініки? А при вжитку слова «імідж» відносно очолюваної Валовим поліклініки, то ми б на його місці узагалі б старанно оминали навіть згадувати це слово...
Насправді ситуація є не такою складною, як здається. У медичної спільноти є зауваження до роботи Третьої міської лікарні. Проведіть фаховий аналіз і, якщо негативна інформація підтверджується, вживайте заходи. Але нехай це буде фаховим рішенням медиків, а не містечкових політиків.
Поки ж акція білоусівців під умовною назвою «Геть Федорука!» дуже нагадує намагання поміняти безпартійне шило на партійне мило.
20.09.2013 16:50

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter