Це ж...Як його? Волюнтаризм!

Це ж...Як його? Волюнтаризм!Сьогодні в Черкасах відбулася своєрідна презентація роботи Черкаського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Прес-конференцію проводив ...Віктор Казимирович Левицький, який 26 березня «за станом здоров`я» звільнився з посади начальника Головного управління юстиції в Черкаській області. У той день він говорив, що ще не вирішив, де буде працювати. Вагання щодо нової роботи тривали недовго. 29 березня Левицький став на чолі центру, роботу якого презентував сьогодні.
Під час прес-конференції Віктор Казимирович відповів на запитання нашого кореспондента.


- Що стало причиною телефонної розмови Януковича, після якої стан Вашого здоров`я різко погіршився й Ви пішли з посади начальника Головного управління юстиції в Черкаській області?

- Що стосується стану здоров`я, то з роками він у всіх нас, на жаль, не покращується...Тепер щодо участі в моїй долі та моєму житті Президента України Віктора Януковича. 6 березня Президент відвідав Черкаси. Ви пам`ятаєте, що у той день відкривався обласний медіко-діагностичний центр. Але перед тим Президент захотів поїхати у Центр надання адміністративних послуг. Там знаходиться й міська реєстраційна служба. Президент ознайомився з роботою усіх служб, залишився задоволеним. Трішечки пізніше мер міста нашого, Одарич Сергій Олегович, звернувся до Президента з ініціативою поліпшення ситуації в сфері надання послуг реєстраційними службами в плані того, що (як він заявив) потрібно внести зміни до Закону України, внести зміни до Постанови Кабінету міністрів, також внести зміни до Наказу Мінюсту. Ви розумієте, що все це стосується компетенції центральних органів влади...Зрозуміло, що державне телебачення це не цікавить (остання репліка Левицького стосувалася працівників кількох редакцій, які пішли з прес-конференції, як тільки екс-начальник черкаського Головюсту почав розповідати про свої поневіряння, - Пров.)...Після того відбувся переїзд з ЦНАПу до обласної лікарні. Там Президент попросив телефон, зателефонував міністру юстиції і дав вказівку - до кінця дня звільнити, як він сказав, «начальника юридичного управління області». Оскільки підстав для звільнення не було ніяких, то це було не так просто зробити. Але- можете вірити чи не вірити- це справді співпало з моїми планами. Я збирався піти у відпустку.Потім, десь через місяць, два місяці, але я планував звільнитися з посади, на якій працював. У даному випадку слова Президента стали каталізатором...Між 6 березня і 26 березня минуло три тижні. За цей час я неодноразово був у Міністерстві, зустрічався з міністром юстиції...Я дуже просив, щоб мене звільнили. Це правда! Написав відповідну заяву. Сам для себе вирішив піти з цієї роботи, тим більше при таких обставинах. ..Ми не повинні думати, що Президент, незалежно від прізвища і політичних кольорів, про кожного з нас повинен знати, точно цитувати посаду, яку хтось займає. Але є люди на місцях, які, напевно, повинні були донести до глави держави вірну інформацію. А якщо ці люди десь щось переплутали чи навіть зробили свідомо, ввели в оману Президента...Це до них питання.

- Одарич «у темі». Він добре розуміється на ефективності надання адміністративних послуг. Принаймні, він обізнаний краще за Януковича. А наскільки правильно Янукович зрозумів те, що йому говорив Одарич? Судячи з Ваших слів, Президент зрозумів щось своє...

- Знаєте, Одарич достатньо чітко сказав те, що сказав. Він закцентував увагу на проблемних, на його думку, питаннях, але усі вони не зачіпали моєї компетенції. То не компетенція обласного рівня. Як мінімум, то рівень Мінюста, як максимум – Верховної Ради і Кабінету Міністрів...Напевно, що оцей ось розрив у часі – між відвідуванням Центру адміністративних послуг і обласною лікарнею – ймовірно, у Президента ще було спілкування із кимось. Можливо, той, хто міг би уточнити якісь моменти або хоча б утримати ситуацію в якихось правових і справедливих рамках, можливо, використав це для того, щоб в області усі посади були зайняті представниками однієї партії. Я при цьому не був присутній й узагалі був у Каневі. Ви знаєте, коли Президент щось відвідує, то є протокол. Я запропонував - якщо Президент збирається в ЦНАП, то, можливо, у нього виникнуть якісь питання. Однак мені однозначно сказали, що я повинен бути в Каневі. Тому коли мене в Черкасах «звільняли», я фізично стояв у Каневі.

- Ви й досі член «Нашої України»?

- - Я в цій партії ніколи не був. З 2006 року я очолюю обласну організацію «Європейської партії України». Як Ви розумієте, в ситуації, що склалася в області, це певний нонсенс. Пропозицій перейти в інші партії було достатньо. Але я залишився там, де залишився. Життєвих і політичних поглядів я не поміняв.

- Як Ви вважаєте, Одарич випадково підняв згадані Вами теми перед Президентом чи ні? Може він став таким собі «павліком морозовим»? Чи все ж таки збіг обставин?

- Ви зараз сказали те, що повторюють мені багато людей. Але ж я юрист. Щоб стверджувати щось, мені хоча б треба було чути все це в ЦНАПі. Але багато хто каже, що це не випадково.

Від Провінції: не збираємося ідеалізувати суперечливу постать Віктора Левицького. Поаплодуємо вмінню не опускати руки й вчасно підготувати запасний аеродром. Але за що Янукович звільнив Левицького? Це ж звичайнісінький...
01.04.2013 17:55

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
12:29 02.04.2013 Denis_Kolesnyk:
Одарич замечательный тактик! Я думаю, на уровне Киева, был пролоббирован вопрос о посещении Президентом ЦНАПа, а Одарич продумал и успешно, в контексте экскурсии, между строк, реализовал разработку дискредитации Левицкого! Одарич, вообще, замечательно умеет выполнять такие «деликатные» просьбы и задания. Красавчик, одним словом… :)))