Я оголошую вам війну!

Історія із забудовою «Митниці» остаточно пересварила команду черкаського мера Анатолія Бондаренка. Ще одним свідченням цього став позавчорашній виступ на телеканалі «Вікка» директора департаменту ЖКК Черкаської міської ради Олександра Яценка.

Нагадаємо, що це не звичайний комунальник, а людина складної долі та неоднозначної репутації. Саме на нього влітку 2013 року було скоєно замах на очах у чинного мера Черкас Бондаренка – невідомий вдарив Яценка (на той час – депутата Черкаської райради від «Батьківщини») ножем у живіт. «Батьківщина» робила тоді гострі заяви з приводу небажання влади займатися розслідуванням злочину.

Пізніше Провінція писала про причетність Яценка до появи в центрі Черкас «Апартаментів погодинно».

У Черкасах неофіційних Олександр Яценко має стабільний статус, який дозволяє йому впевнено триматися на плаву навіть в ті часи, коли офіційно він за рік заробляє нуль гривень нуль копійок.

Так от позавчора вустами Яценка меру Черкас Бондаренко дали зрозуміти, що після «Митниці» чимала частина «тіньових Черкас» фактично оголосила йому війну.

Ось про що говорив Олександр Яценко в програмі «Контакт» 21 серпня 2017 року (відео можна переглянути тут).
Я оголошую вам війну!

- Чому Вас відсторонили від обов’язків директора Департаменту ЖКК Черкаської міськради?

- Була призначена службова перевірка з приводу вулиці Симиренківської – чому вона була включена до переліку вулиць, які слід відремонтувати капітально. І друге – вулиця Небесної Сотні – неякісне виконання робіт підрядником. По Симиренківській. За включення цієї вулиці в перелік тих, що слід капітально ремонтувати, голосував весь виконавчий комітет. Міський голова теж голосував «за»…

- Які претензії були до Симиренківської?

- Ну, хотіли вкрасти, але не вкрали…

- З приводу вулиці Небесної Сотні. В чому претензія?

- У міського голови було зауваження : «Ти що не бачиш візуально, що тут брак?» Яка може бути претензія до виконавця, якщо там роботи зроблені на 70 %? Там треба покласти верхній шар асфальту.

- На якому етапі зараз службове розслідування?

- Так, розслідування закінчено. В останній день, коли засідали комісія, було змінено одного члена. Наумчука поміняли на Косяка (Віталій Косяк – депутат міськради Черкас від Радикальної партії, - Пров.).

- Замінили на Косяка, тому що він став новим начальником муніципальної інспекції. Так?

- Так…Хто був на останній сесії, всі бачили, як його підізвав міський голова і між ними була укладена угода, що Косяк йде на муніципальну інспекцію, але йде з сесії і не голосує. Тобто, ще одна отримана собачка. Лиса собачка чи лисянська собачка… Косяк до цього заявляв, що буде голосувати проти забудови «Митниці». Ну і отримав посаду за своє неголосування…

- Новий Департамент муніципальної інспекції забере під себе частину ваших функцій?

- Так, це прибирання вулиць. Будівництво доріг і будівництво тротуарів.

- Для чого це робиться?
Я оголошую вам війну!

- Всі ви знаєте – побудований новий тротуар на Гагаріна. Багато людей скаржиться, що зроблений він неякісно. Різна висота плитки, люди чіпляються, псують собі взуття. Перша причина, те, що я відмовився нав’язувати підряднику плитку з особистого заводу міського голови. На ЖБІ побудували особистий заводік… І зараз хочуть завантажити всіх підрядників у примусовому порядку, щоб вони брали плитку тільки там.

- Тобто, плитка на Гагаріна де виготовлена?

- На ЖБІ – на особистому заводіку міського голови…Є ще об’єкт – 17-та школа, де поклали цю ж плитку. Коли я сказав, що роботу не прийму, підрядник пішов до міського голови. Той пообіцяв: «Я дав команду, щоб акти було підписано». Ну, він сам ці акти може підписати. Я їх підписувати не буду.


- Чи справляються СУБи з прибиранням?

- Всі ви знаєте, що був такий СУБ «Митниця». Він був ліквідований по особистому дорученню міського голови. Ціль доручення – всі будинки передати на СУБ «Соснівка», і заключити договори на прибирання і ремонти внутрибудинкових мереж. Ці договора були підписані одноосібно……Є така фірма «Промбудіндустрія». Вона підписала договори на прибирання підвалів із Соснівським СУБ на півроку. Ціна 669 тис. грн. 10 серпня укладено договір на прибудинкові території СУБ «Соснівка» та «Промбудіндустрія» - на 6 млн. грн. Також «Промбудіндустрія» уклала договорі на обслуговування внутрішньобудинкових мереж на понад 4 млн. грн. Всі це знають – це особиста фірма мера…Директор цієї фірми – помічник депутата від «Батьківщини» у Черкаській міськраді. Це узурпація влади, щоб одноосібно керувати всіма процесами в комунальній галузі.

- Ваша думка з приводу вашої роботи…міський голова говорить, що ви не справлялися зі своїми обов’язками. Як вважаєте ви? І чи потрібно створювати новий департамент муніципальної інспекції, який візьме частину робіт у департаменту ЖКК?

- У мене є планові призначення про використання бюджетних коштів. 2013 рік, планові призначення 52 млн. 910 тисяч. Виконання 11,5 млн.. Це 21 %. 2014 рік – 48 мільйонів. Виконання – 46 %. 2015 рік – 86 %. 2016 рік, це коли я прийшов, виконання - 93 %. І 2017 рік за 7 місяців – виконання - 76 %. При цьому в 2016-2017 роках дуже багато коштів міський голова перетягнув на архітектуру…Всі великі масштабні роботи перетягуються на архітектуру. Ви ж всі знаєте, що Савін Артур – партнер міського голови по будівництву на «Митниці»…

Від Провінції: У світі, в якому зростав Олександр Яценко, не прийнято ляпати язиком. Тому до кожної його заяви слід ставитися серйозно. По формі підлеглий мера Черкас прямим текстом звинувачує того у цілому наборі корупційних діянь. По суті ж кола, які представляє Яценко, відкритим текстом заявляють Анатолію Васильовичу: Зарвався! Не за чином береш!
Я оголошую вам війну!

Сказане Яценком в ефірі на ТРК "Вікка" - залізобетонні підстави для імпічменту мерові Черкас.

Схоже, що це – війна…

Сергій Цюрюпа
23.08.2017 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter