"Фахівці" з патріотичного виховання

На початку березня 2017 року виконавчий комітет Черкаської міської ради затвердив положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання. Новоствореній раді доручили підготувати проект Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Черкасах на 2017-2021 роки.

І навесні по черкаським школам почали ходити члени Центру національно-патріотичного виховання. Учасники Центру гордо іменують себе націоналістами. Один з них — депутат Черкаської облради від фракції “Свобода” Віталій Чміль (офіційно безробітний).

Так, 10 травня “працівники Центру національно-патріотичного виховання” побували в спеціалізованій школі №17. На сайті школи гостей шанобливо назвали “фахівцями”, які розповіли десятикласникам про “про дієвий патріотизм на прикладі Холодного Яру”.
"Фахівці" з патріотичного виховання

Аналогічну лекцію “працівники Центру національно-патріотичного виховання” провели в 32-й Черкаській школі 12 травня.

Напружена робота Центру національно-патріотичного виховання добре відображена на на їхній ФБ-сторінці (подивитися тут).

Відкривши яку, можна побачити їхню емблему.
"Фахівці" з патріотичного виховання


Це - “Ідея нації”. Символ, який в Україні використовують праворадикали. Зокрема, Цивільний Корпус “Азов”.

За формою це переплетіння двох літер “І” та “N”. Багато спеціалістів вважають цей символ неонацистським, бо він дзеркально відображає Вольфсангель, що широко використовувався в нацистській Німеччині.

"Фахівці" з патріотичного виховання


Націоналісти зв`язок з нацистською символікою заперечують. Однак значна частина фахівців впевнена— це нацистський символ. Зокрема,
політолог Андреас Умланд вважає, що “символ «Ідея Нації»...варто розглядати як вираз неонацистського ідеологічного вектора, а не як знаки, що лише випадково нагадують правоекстремістську символіку інших країн та періодів”.

Голова Черкаського обласного геральдичного товариства Олег Толкушин (до якого Провінція звернулася за коментарем) дотримується тієї ж думки: “Ідея Нації” - нацистський символ.

Проте Провінція не ставить собі за мету розбиратися в символічних переплетіннях різних епох та ідеологій. Наша завдання прозаічніше.

За українською Конституцією, в державі жодна ідеологія не може бути обов`язковою.

Не перебільшуємо вплив праворадикалів на 16-річних юнаків та дівчат. Той, хто може сьогодні достукатися до розуму й душі цього покоління, - справді видатна особистість. Коли розмовляєш з підлітками мовою ідеологічних кліше — банально губиш свій час...
"Фахівці" з патріотичного виховання
Депутат облради від "Свободи" Віталій Чміль (праворуч) - школярам про патріотизм (фото з ФБ-сторінки Центру НПВ)

Але чому в черкаські школи мають вільний доступ “фахівці” суперечливої якості, з неонацистиським символом на знаменах, які — називаючи речі своїми іменами — займаються популяризацією власної ідеології?

Чому не парламентські партії БПП “Солідарність”, “Батьківщина”, “Народний фронт”? Не “Опозиційний блок”, врешті-решт?

Чия світла голова в Черкасах вирішила, що безробітні “свободівці” - це “фахівці з патріотичного виховання підростаючого покоління”?

Геннадій Саприкін
15.05.2017 18:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter