Задум вдався. Проковтнули

Задум вдався. ПроковтнулиСпробуємо розставити крапки над “І” після учорашньої скандальної сесії Черкаської міської ради. При цьому принципово утримаємося від вживання емоційно забарвлених слів, які, будемо відверті, напрошуються...

Перше. Відзначимо непереконливу спробу дистанціюватися від непопулярного рішення міськради міського голови Анатолія Бондаренка. За кілька годин до початку засідання він заявив, що “краще мати повагу людей, аніж отримувати премії”. Крім того, “наша команда ще й не відпрацювала повністю той кредит довіри, який отримала на виборах, тож про будь-які премії говорити зарано”. Також мер сказав, що не буде голосувати за преміювання себе принципово, а сам він ініціював лише 300 % надбавки для рядових працівників.

У результаті мер та секретар міської ради Олександр Радуцький “вмили руки», відмовившись голосувати через конфлікт інтересів.

Наврядчи ця «хитрість» переконає хоча б прес-службу міськради.

Відзначимо, що всі публічні особи дистанціюються від причетності до підготовки документу. Отже, розуміння того, що роблять “бяку” у керівників міста є.

Тому й обмовки: то не ми, то взагалі загальноукраїнська тенденція: зробили собі премії вже у Львові й Дніпрі. Чим ми гірші?
Задум вдався. Проковтнули
Таблиця з "Правого берегу"

Друге. В Україні завжди ті, хто сидить на бюджетних потоках, мають можливості впливати на те, куди вони течуть. Решта — не має. Тому стінання про гірку долю вчителів, медиків та решти бюджетників позбавлені сенсу.

Там, де відсутнє дієве громадянське суспільство, обурення людей владу не лякає. Що й показало голосування депутатів Черкаської міськради.

“Залізяка” та його команда не бояться черкащан. Потужного опору волюнтариським діям зараз в місті організовувати просто нікому. Одарич “вирішує побутові проблеми”, а решта платоспроможних громадян освоюють бюджет розвитку.

А “фейсбучні” хвилі “потужна команда реформаторів” вже якось там переживе.

Третє. Нечисленні острівці громадського спротиву мають зосередитися на дошкульному буквоїдстві. Якщо Бондаренко й партнери збільшують собі виплати за рік роботи вчетверо, отже, вони натякають, що за рік в Черкасах стало на 400 % краще, ніж було.

Нехай спробують довести це по кожній позиції: комунальному господарству, освіті, медицині. Кому саме, крім них, стало краще на 400 %?

До речі, як там із бульваром Шевченка, який Бондаренко на дебатах у листопаді 2015 року обіцяв за рік покрити бруківкою. І де?

Четверте.Слід пам`ятати, що чиновники в міській раді не заробляють ні копійки, а живуть з податків, які сплачуються черкащанами.

Кожен черкащанин має право поцікавитися: чому мої гроші йдуть на премію Джуган чи Стаднику, Гурі й Буданцеву?

У чому секрет того, що за 12 місяців вони стали на 400 % ефективнішими? З чим пов`язаний цей якісний стрибок, крім того,що вони можуть пролобіювати таке рішення через міську раду, а колектив ЗОШ № 3( для прикладу) на таке поки що не здатний?

PS. Швидше за все, початкові карколомні цифри в 600-700 % надбавок були “гачками”, на які мали б купитися критики. Через кілька днів, “йдучи на поступки гніву громади”, цифри зменшили “тільки” до 400 %. 400 не 700, отже проковтнуть.

Задум вдався. Проковтнули.
Задум вдався. Проковтнули

Юлій Бютов
26.10.2016 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter