• 0

Звіт Freedom House: влада України має зробити остаточний вибір

Звіт Freedom House: влада України має зробити остаточний вибірВпродовж наступних тижнів українське керівництво має зробити остаточний вибір – або і надалі утримувати за ґратами опозиціонерів і здійснювати подальшу централізацію влади, або показати світові, що країна справді хоче інтегруватися до Європи, провівши чесні парламентські вибори і припинивши вибіркове правосуддя. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Freedom House.

За висновком організації, в Україні посилюється концентрація влади в руках президента Януковича і його родини, втім, за оцінкою експертів, громадянське суспільство не послабилось, а стало більш активним.

"Процеси в Україні впливають на динаміку розвитку в усій Євразії, цим пояснюється наша значна увага до України. До того ж, нинішні негативні процеси в Україні не є незворотними. Наша мета – привернути увагу української сторони до наших висновків", - наголосив один з авторів звіту, представник Атлантичної Ради США Деймон Вілсон.

За словами експертів, головними проблемами в Україні залишається вибіркове переслідування опозиції і корупція, водночас як зазначили автори звіту, в Україні менше скаржаться на втручання СБУ в роботу громадських організацій, що було більшою проблемою рік тому. За оцінкою Freedom House, серйозною проблемою залишається контроль владою в Україні мас-медіа, зокрема, телебачення.

Серед позитивів було названо, зокрема, ухвалення необхідного законодавства щодо неурядових організацій, закону про доступ до публічної інформації, розвиток нових енергетичних проектів та протидія зусиллям Росії інтегрувати Україну у Митний Союз.

Однак, за словами експертів, усі досягненні нівелюються на фоні того, що Юлія Тимошенко, Юрій Луценко й інші опозиціонери залишаються за ґратами.

"Дедалі більше розмов про застосування санкцій щодо України. Хоча ми не радимо це робити на цьому етапі, все ж сподіваємось, що ситуація з санкціями довкола Росії, та й сама можливість ухвалення санкцій стане "дзвоником" для українському уряду щодо того, що він прямує неправильним шляхом", - наголосив президент Freedom House Девід Креймер.
Нагадаємо, 16 липня, відповідаючи на виборче переслідування політичних лідерів опозиції в Україні, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт – голова Комісії США з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія), представив резолюцію щодо заохочення прав людини та демократії в Україні. В документі міститься заклик – відмовити в американських візах українським чиновникам, задіяних у серйозних порушеннях прав людини, антидемократичних діях, таких як фальсифікація виборів, або корупції, у тому числі щодо посадових осіб, які беруть участь у вибірковому переслідуванні і переслідуванні політичних опонентів.
Однак, у МЗС України упевнені, що США лише лякає українських чиновників санкціями.
Тиждень
20.07.2012 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter