• 0

Губський домігся для Канівського училища культури і мистецтв статусу інституту

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів від 4 липня 2012 року, на Черкащині з’явився новий вищий навчальний заклад – Канівське училище культури і мистецтв реорганізовано в гуманітарний інститут. Це стало можливим великою мірою завдяки роботі народного депутата України Богдана Губського, який восени минулого року після зустрічей з педагогічним та студентським колективами, почав активно займатися цим питанням на державному рівні. Тоді ж народний депутат проголосив власну ініціативу стосовно відкриття на Черкащині філій провідних вузів України.
Листом від 27 вересня 2011 року № 27/1-09 -11 народний депутат звернувся до Міністра культури з проханням реорганізації училища у вищий навчальний заклад. В листі, зокрема, говориться – «Створення в Каневі – на землі Великого Кобзаря – вищого навчального закладу культурологічного напрямку значно посилить культурний та освітній потенціал регіону та України. Цей крок , без сумніву, надасть нового імпульсу розвитку культури та освіти на Черкащині та допоможе молодим митцям повною мірою реалізувати себе на благо України.»
Отримавши погодження Міністерства культури (лист № 1858/7-4/10-11), та враховуючи, що дане училище знаходиться на балансі області, і саме область мала сказати своє слово та дати певне подання до Міністерства, народний депутат взявся сприяти та лобіювати ініціативу канівчан на місцевому рівні – неодноразово звертався до обласного керівництва, голови обласної ради, управління культури. І от менше ніж за рік це вдалося зробити – Черкащина має ще один вищий навчальний заклад .
«Враховуючи всі наші усні та письмові звернення, Кабінет Міністрів на початку липня остаточно погодив нашу ініціативу створення нового вищого навчального закладу в Каневі – відтепер Канівське училище культури і мистецтв реорганізовується в Канівський гуманітарний інститут в складі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Це дуже важливий історичний крок – завдяки нашій спільній з громадою роботі в регіоні з’явився вищий навчальний заклад в галузі культури. Я обіцяв посприяти у його відкритті, і свого слова дотримав. Тож дякую за підтримку канівському міському голові, депутатам Канівської міської та обласної рад, місцевій громаді - всім, хто був причетний до вирішення цього питання. Ця подія важлива ще й тим, що восени ми будемо відзначати 55 років з дня створення Канівського училища культури, зі стін якого якого вийшло сотні видатних діячів української культури. Я радий з того, що відтепер дівчата та юнаки з Черкащини матимуть змогу здобувати вищу освіту недалеко від домівки, а після закінчення повертатися працювати в заклади культури справжніми фахівцями», - говорить народний депутат України Богдан Губський.
Віктор Тихомир, директор училища, говорить, що народний депутат ще минулого року зустрічався з колективом, вивчав їх проблеми та найпершим підтримав ідею святкування ювілею установи та реорганізації училища в інститут на державному рівні.
Задоволені і потенційні абітурієнти – колишні випускники училища Юрій Паніван та Олена Кондратенко радіють можливості отримати вищу освіту в стінах рідної альма – матері, поблизу від дому.
Звісно, ця кропітка справа не обходилась без непорозумінь та складностей, а інколи – і відвертого супротиву та ігнорування ініціативи нардепа з боку деяких чиновників. Та й зараз є багато охочих покритикувати або, навпаки, вказати на свою причетність до цієї події.
За словами народного депутата України Богдана Губського, парламентарій наразі розглядає кілька подібних звернень педагогічних колективів та намагається знайти їм підтримку з боку держави. Тож, можливо, невдовзі та території Черкащини з’явиться ще кілька навчальних закладів нового рівня акредитації.
16.07.2012 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter