• 0

Губський: Жителі сіл мають бути звільнені від сплати державного мита за оформлення документів

Інтереси і проблеми жителів сільської місцевості мають бути одним із пріоритетів реалізації державної політики. Враховуючи ступінь зайнятості населення, рівня достатку, інфраструктурної розвиненості, держава має виробити особливі підходи і рішення для сільських жителів.
Одним із таких болючих питань є проблема сплати державного мита за оформлення цілого ряду нотаріальних документів для жителів сільської місцевості. Це стосується посвідчення заповітів, видача свідоцтв про право на спадщину, про право на земельний пай і багато інших. Інколи розмір державного мита перебільшує вартість самої спадщини. При невеликих загальних статках селян ці витрати лягають додатковим навантаженням на їх родинний бюджет. Вирішити це питання взявся народний депутат Богдан Губський, який розробив і подав на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» (щодо запровадження пільг зі сплати державного мита для мешканців сільської місцевості).
- На мою адресу, як народного депутата надходять сотні листів від жителів сільської місцевості з проханням розібратися і на державному рівні вирішити питання захмарних цін за нотаріальне оформлення документів, - коментує проблему народний депутат України Богдан Губський. Як приклад - платіж нотаріусу за оформлення спадщини часто перевищує вартість нерухомості або землі у спадок. Приміром, щоб переоформити хату після смерті батьків, в якій сім’я мешкає десятки років, треба тисячі гривень. Це не по кишені нашим селянам. Тому мною внесено на розгляд парламенту законопроект, яким пропонується звільнити від сплати державного мита громадян, які проживають у сільській місцевості. Прийняття цього проекту закону дозволить суттєво знизити рівень виплат і знизити тиск матеріальних витрат на сільських мешканців.
У разі прийняття запропонованого Богданом Губським законопроекту селяни відчують суттєве зниження рівня виплат пов’язаних з нотаріальним оформленням документів, що в цілому буде сприяти загальному підвищенню рівня життя на селі.
14.06.2012 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter