• 0

Народний депутат Богдан Губський вшанував пам’ять Шевченка

Народний депутат Богдан Губський взяв участь у ході, присвяченій роковинам перепоховання праху Тараса Шевченка, яка щорічно відбувається в Каневі.
Нардеп відвідав поминальну літургію в Свято – Успенському соборі, де свого часу відспівували останки Шевченка, та пройшов останнім шляхом Кобзаря.
Як відзначає сам Богдан Гунський, відвідини Канева для нього - не просто данина традиціям, в святе місце для кожного українця він приїздить по кілька разів на рік.
Для парламентарія не чужі проблеми Національного Шевченківського заповідника. Буквально кілька днів тому – на Міжнародний день музеїв – Богдан Губський зробив для канівського музею та його вітчизняних і закордонних відвідувачів унікальний подарунок - прижиттєвий портрет Кобзаря – портрет роботи В. Гутовського 1860 р. ( з літографії А. Косткевича). Картина, за експертним висновком фахівців Національно – художнього музею України, є «рідкісним естампом, який становить мистецьку та історичну цінність.» За словами Ганни Манжори, зберігача фондів Шевченківського національного заповідника, цей подарунок є дуже цінним, адже створений за фотографією Тарасового сучасника - Деньєра. Повернувшись із заслання, Шевченко зробив фото в ательє Деньєра – його «однокашника» по навчанню в Петербурзькій Академії мистецтв. Друзі зазначали, що саме на цьому фото Шевченко найбільш схожий на себе.
«Ми знали про існування цього портрету давно і хотіли отримати його в колекцію, і коли Богдан Губський під час свого останнього візиту до нас дізнався про це, він виконав прохання колективу, за що йому – велике спасибі», - підкреслює Ганна Манжора.
«Взагалі Богданом Губським започаткована надзвичайно гарна справа – не забувати про святе місце на Чернечій горі,» - зазначила працівник музею.
А ще кілька років тому завдяки Богдану Губському експозиції музею поповнились цінними картинами на шевченківську тематику – «Могила Т. Шевченка» (1931 р.) та «Портрет Т. Шевченка» (автор невідомий, 80 – і рр.XIXст.)
Як відзначає Ганна Іванівна, нардеп – частий гість не лише в свято, але й в будень – саме Богдан Губський подарував минулого року музеєві сучасну техніку, яка поліпшить роботу не лише з фондами, а й взагалі всіх відділів музею.
Сам нардеп, перебуваючи в Каневі, відзначив, що Тарас Шевченко – один з найулюбленіших його письменників та основоположна постать у формуванні української державницької ідеї.
Народний депутат Богдан Губський вшанував пам’ять Шевченка

Народний депутат Богдан Губський вшанував пам’ять Шевченка
23.05.2012 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter