Гірка пігулка від "геростратів"

Гірка пігулка від "геростратів"Схоже, в неофіційному конкурсі «Герострат черкаської медицини» керівник Головного управління охорони здоров`я та медицини катастроф Черкаської ОДА Володимир Брожик залишив далеко позаду всіх конкурентів. Кілька останніх днів його ім`я згадують «всує» хворі на ниркову недостатність з черкаського «Фрезеніусу». Але на цьому «подвиги» Володимира Леонідовича не вичерпуються.
У понеділок на офіційному сайті Черкаської ОДА Брожик оприлюднив резонансні заяви щодо об`єднання комунальних аптек області в єдину мережу. Ідея звучить благородно - об’єднати оборотні кошти всіх самостійних аптечних юридичних осіб та привести до ладу організаційну структуру. Це дасть можливість знизити ціни «у всіх районах, містах та селах зробити ліки дешевшими на 25-30%».
13 лютого в статті «Процес «брожіння» Провінція розповідала про методи «об`єднання», які використовує Володимир Леонідович. Вони, як годиться, по-більшовицькі радикальні – «залізною рукою заженемо фармацевтів у щасливе майбутнє».
Гуртуватись у такий спосіб фармацевти категорично не захотіли. Тому - в кращих демократичних традиціях - незадоволення колег Брожик та директор обласного комунального підприємства „Фармація” Олег Борисенко вирішили не помічати, удаючи, що проблеми не існує. Однак чи може благородна мета ґрунтуватись на хибних аргументах? Чому хибних? Спробуємо довести це фактами.

Володимир Брожик (з офіційного сайту Черкаської ОДА)

«У Черкаській області “Фармація” є найбільш потужним підприємством як за кількісним складом працюючих, так і за всіма показниками фінансово-економічної діяльності,- розповідає Володимир Брожик. - Результати роботи за минулий рік перевершили плани. З липня 2011 року стратегічно змінена цінова політика діяльності підприємства, застосовані механізми маркетингу та менеджменту, реклами, розвитку дрібнороздрібної мережі дозволили підприємству виконати і перевиконати заплановані фінансові показники більше ніж на 200%». Це єдине підприємство з числа комунальних фармацевтичних підприємств, котре здійснило такий ривок.

Як насправді

Аптечні бази ЧОКП «Фармація» - це посередницька структура, яку закуповує ліки у виробників, робить націнку й реалізує товар комунальним аптекам. Симптоматично, що на даний момент багато черкаських фармацевтів через нелояльну цінову політику відмовилося закуповувати товар у «Фармації». За неповний рік директорства Олега Борисенка «Фармація» встановила такі націнки на товар, що значна частина комунальних аптек не пішла на запропоновану «обдиралівку».
Тому заява Брожика про перевиконання «Фармацією» плану на 200 % - то космічна неправда!
Достатньо порівняльного аналізу обсягу продажу ліків комунальним аптеками в 2010-2011 роках. Торік обсяги продажу в ОКП «Фармація» зросли не на 200 %, а лише на 13-ть. У той же час в 2011 році, порівняно з 2010-м, у Городищенській центральній районній аптеці обсяг продажу збільшився на 30 %, в Уманській аптеці №78 - на 30 %, в Чигиринській ЦРА– на 27 %, в Смілянській ЦРА – на 19 %, в Уманській №77– на 18 %, Драбівській – на 14 %. Невелика аптека №55 у Ватутіному збільшила продаж на 109 %! За цим показником ОКП «Фармація» - лише на 8-му місці в області.
Гірка пігулка від "геростратів"
Де 200 процентів, Володимире Леонідовичу? (клікніть для збільшення)


Далі ще цікавіше. На 1 січня 2012 року обсяг кредиторської заборгованості ОКП «Фармація» становить 11 млн. 668 тис. грн. А товарні запаси на «Фармації» оцінюються в 10 млн. 437 тис. грн. Тобто, якщо завтра теоретично усі кредитори черкаської «Фармації» вимагатимуть повернути їм борги, то установа Борисенка змушена буде заявити про свою неплатоспроможність. Така економічна ситуація в усіх комунальних аптеках?
Давайте порівняємо. У Жашківської аптеки кредиторська заборгованість - 156 тис. грн. Але товарних запасів у жашківчан – на 396 тис. грн. У Христинівці при кредиторській заборгованості «нуль» власних товарних запасів на 254 тис. грн. Такою ж ситуація на переважній більшості «неефективних» аптек.
Чому про неплатоспроможність черкаської «Фармації» нічого не відомо? Відповідь очевидна. Донедавна на Черкащині всі комунальні аптеки підпорядковувалися управлінню комунального майна обласної ради. Керівників аптек збирали кожні три місяці. В управлінні комунального майна робився аналіз економічних показників. Усе було справді точно, «як в аптеці». Після того, як обласна рада вирішила передати аптеки в ГУОЗ облдержадміністрації, підбиття фінансових результатів не проводилося. Комусь це дуже зручно. Наприклад, можна говорити про перевиконання плану на 200 % на підприємстві, де скоро нічим буде видавати здачу.
Ймовірно, саме цьому Головне управління охорони здоров` я більше не збирає завідувачів аптек. Адже фармацевти мають на руках дані про незадовільний фінансовий стан «Фармації» і з легкістю доведуть неправдивість міфічного «ривку» на «Фармації».


Володимир Брожик (з офіційного сайту Черкаської ОДА):

«Ідея об’єднання комунальних аптек в єдину структуру має на меті об’єднати оборотні кошти всіх самостійних аптечних юридичних осіб та привести до ладу організаційну структуру, що дасть змогу знизити ціни на ліки в усіх комунальних аптеках».

Як насправді

Зниження цін на ліки на 25-30 %- голий популізм. Чому? Сьогодні Президент країни, говорячи про впровадження референтної системи ціноутворення, використовує слова «обережно», «поетапно» та «на пілотних проектах». Це робиться для того, щоб не розвалити тонку структуру ціноутворення. Як можна говорити про зменшення ціни на 30 %, коли в аптеках області середня націнка на ліки становить від 10 % до 25 %? Як можна продавати нижче, ніж ти придбав?
Такі некваліфіковані заяви лунають через відсутність у Головному управлінні охорони здоров`я та медицини катастроф ОДА фахівців, які здатні зробити економічний аналіз фармацевтичної галузі. Медикаменти сьогодні дуже дорогі. Але зменшити ціну на ліки слід не за рахунок націнки, а лише за рахунок зменшення цін на продукцію на заводах-виробниках. Або - за рахунок державних дотацій.

Олег Борисенко (з офіційного сайту Черкаської ОДА):

«Правильне ведення господарської діяльності дає підприємству можливість бути рентабельним, адже за останні 3 роки кількість комунальних підприємств, які спрацювали зі збитками, збільшилась до 6».

Як насправді

Звідки такі дані про 6 збиткових аптек? Збиткових – 3. Одна –у Звенигородці – має проблеми з 2009 року. У Шполі, в центрі міста, поруч з державною аптекою з благословення місцевої влади відкрито 3 приватні. І прямо перед під`їздом до закладу проїзд перегородили бетонними блоками. За таких умов комунальна аптека, яка тягне на собі весь тягар державних програм – не виживе.
Як оцінити той факт, що впродовж останнього року в приміщенні управління ЧОКП «Фармація» триває капітальний ремонт, кінця-краю якому не видно. І це на підприємстві з дефіцитом оборотних коштів!
Що обурює співробітників аптечної мережі? Загальна кількість працюючих у черкаській фармації – 769 осіб. 197 - працює в ОКП «Фармація», 570 –в комунальних аптеках. Думкою 570 професіоналів – нехтують, впритул не хочуть чути. Паралельно вдаються до сумнівних проектів. Так цієї зими в усі комунальні аптечні заклади ЧОКП «Фармація» у величезній кількості завезли певний перелік медикаментів для лікування грипу. І з грипом цього разу жителі області боролися по листу заступника Борисенка, де було сказано: ми лікуємо грип тільки ЦИМИ ліками індійського виробництва! Листи, звісно, для внутрішнього користування, але їх бачили всі директори й завідуючі.
Достатньо будь-кому з ГУОЗ, з тих, хто має совість, прийти до будь-якої аптеки «Фармації» й перевірити залишок цих «антигрипозних» препаратів. Їх так багато, що й сховати неможливо. Чому за просунення цих товарів на ринок платять рядові покупці?
Сьогодні черкаські фармацевти вимагають від черкаської влади відкритого й професійного діалогу. З цифрами на руках наголошують на згубності пропозицій Брожика-Борисенка. На прикладі Дніпропетровської області можна побачити – до чого призводить об`єднання комунальних аптек в єдину мережу. За офіційними даними, 2011 року на Дніпропетровщині закрилося 172 аптеки!
Якщо мета черкаської влади – знищити комунальну мережу й приватизувати аптеки…Краще сказати про це відкрито, не ховаючись за непрофесійною маячнею.
22.03.2012 12:20

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
03:09 26.03.2012 broshikham:
для Просто лікаря: правильно! чим більше напишеш слів "шлюха" та "клоун", тим переконливіше аргументи...після цього не треба нічого говорити ні про 200 % неіснуючого прибутку, ні про те, що грип ми лікуємо суто кількома препаратами з Індії, які потім не знаємо, куди сховати. заплатили, не заплатили...яка різниця? правда це чи ні, тіпа "просто лікар"? хто об`єднується на основі підприємства-банкрута?
01:37 26.03.2012 Prosto-lkar:
Гнать в три шиї таких авторів! Маю обгрунтовані підозри, що власники приватних аптек цю статтю добре проплатили, бо розвиток комунальних аптек при лікарнях не дозволить їм отримувати суперприбутки на людському горі. Не для Саприкіна, а для читачів повідомляю - аптечна націнка на сьогодні становить 30-35%, а на окремі препарати від 50 до 100%!! В "Фармації" вона твердо обмежена 10%. А клоуну Саприкіну треба хоч щось почитати про етику та журналістську порядність і не "валяти Ваньку", не "включати дурня" і не бути продажною шлюхою у аптечної мафії!
00:59 24.03.2012 avatar:
Гнать в три шеи таких руководителей и пусть выплатят из своего кармана убыток который был нанесен предприятию за время их правления.
18:05 23.03.2012 anton:
То чи подешевшають ліки для людей?
Про чиї інтереси так турбуться автор?