Навіщо черкаським айболитам "кіт в мішку" від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад?

Ось такий лист надійшов учора на редакційну скриньку:
"Шановна редакція Інтернет – ресурсу «Провінція»! Звертається до Вас працівник Черкаського районного управління ветмедицини, прізвища свого не називаю, тому що виженуть запросто! А питання ось в чому. З Черкаського обласного управління ветмедицини скинули «цидулку», що всім працівникам потрібно передплатити газету «Рідне село Україна» до кінця 2012 року, на дев’ять місяців, ціна видання 36 грн 09 коп. І все б нічого, тому що практика примусової передплати в Україні не нова. Але, крім двадцяти п’яти працюючих, ми маємо відшукати ще 225 осіб, які б передплатили це видання, або відшукали кошти понад 9 000 грн, і все це для кожного районного управління ветмедицини…"
Що це за пошесть така, коли ветеринарів змушують виписувати не якийсь там «Вісник лікаря Айболита», а газету, яка «нестиме інформацію селянам про їхню героїчну працю, про їхні звитяги і проблеми" (з редакційної колонки «Рідне село Україна»)? Неважко підрахувати, що кожен працівник райуправління ветмедицини має загітувати по 10 передплатників. Отже, по «ветеринарній лінії» в одному з 20 районів Черкаської області нова газета матиме 9 тисяч 22 гривні 50 копійок. Якщо округлити, то тільки з черкаських ветеринарів юне видання «витрясе» 160-200 тисяч гривень за рік. А коли до передплати «заохотять» освітян, медиків, працівників районних адміністрацій та багатьох інших підневільних людей, то одна Черкаська область всліпу проавансує газету «Рідне село України» на не один мільйон гривень. Ні фіга собі!?
Ось цей документ інструктує черкаських айболитів, як оформити передплату. До 30 березня – прозвітуватись про проведену роботу.
Навіщо черкаським айболитам "кіт в мішку" від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад?

«Інструкцію» надіслала Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР)– один із співзасновників видання. Інший - ТОВ «СГ «Універсум» (інформацією про дане ТОВ Інтернет не володіє). Як йдеться на офіційному сайті цієї організації, ВАССР - «добровільне об’єднання територіальних громад сільських і селищних рад та асоціацій органів місцевого самоврядування, створено в 2009 році для захисту прав та інтересів територіальних громад, сприяння місцевому і регіональному розвитку».
«Рідне село Україна» з`явилося в інформаційному просторі України 12 грудня 2011 року, випустивши 200-тисячним накладом перший і поки що єдиний номер газети. Спрямованість матеріалів – конструктивна («йдучи назустріч ініціативам Президента України Віктора Януковича…»).Цільова аудиторія «рідносільської» газети- село.
Навіщо черкаським айболитам "кіт в мішку" від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад?

Поки що найпопулярнішою газетою українських селян залишаються «Сільські вісті», які традиційно перебувають у зоні впливу Соцпартії. І якщо «Рідне село Україна» так само без комплексів проводить передплату в інших областях України (сумніви у цьому – суто символічні), то лише на передплаті вона "виб`є" десятки, якщо не сотні мільйонів гривень. Непоганий фінансовий ресурс для газети у рік парламентських виборів.
Що ж робити черкаським ветеринарам? Спробувати послати своє начальство під три чорти й не виконувати незаконного розпорядження. Тих, хто в будь-який спосіб змушує покупця на ринку чи в магазині купляти товар наосліп, називають шахраями. А як назвати тих, хто змушує купувати «кота в мішку» - газету, яку один раз побачив, пробіг очима по діагоналі та поклав у відро – під сміття?
16.03.2012 17:00

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
08:49 18.03.2012 Oksana_Kolisnyk:
Райнне управління ветмедицини може поступити мудро. Найкраще - загубити листа (вже не змогли, на жаль...) Потім можна не знайти передплатний індекс у каталозі - це ж переший номер тільки вийшов. Ще потім - послатися на кшторис, в якому кошти на передплату саме цього видання не передбачені (ось де потрібні ретельно складені кошториси!), якщо взагалі передбачені кошторисами якісь кошти на передплату взагалі, якщо ні - то і... Ну і т.д. звісно, можна було б попросити (на підставі вищезгаданого) обласне управління ветмедицини передплітити видання своїм структурним підрозділам в області централізовано,і хай самі з КРУ тіліпаються! Зрештою, іноді бюрократичні навички стають дуже в пригоді.
18:31 17.03.2012 gata:
Не знаю як інші партії (не афішують свої рознарядки)), а СПУ скромніші: на пленумі ОК СПУ була прийнята постанова, в якій, зокрема, сказано звернути увагу перших секретарів РК, МК на незадовільну роботу по передплаті газет «Товариш» і «Народна правда». Завдання по передплаті: одне село - три газети «Товариш», три газети «Народна правда». Активізувати роботу по передплаті газети «Селянська правда».