Між молотом і ковадлом

У Смілі розгорається конфлікт між виконавчим комітетом та телерадіокомпанією «Сміла-TV». 31 травня 1-й заступник мера Михайло Коваленко направив листа директору телекомпанії Геннадію Вариводі. Телевізійникам пропонується достроково припинити дію договору оренди приміщення, в якому працює телекомпанія, за «взаємною згодою сторін».
Привід для розірвання «висмоктано з пальця». Нібито в березні 2010 року тодішній начальник відділу Смілянського МВК подовжив «Смілі – TV» договір оренди, на маючи на те згоди міської ради.
Цікаво, що, направивши цидулку журналістам 31 травня , вже за тиждень Коваленко довів, що з гумором у нього все гаразд. Як йдеться на офіційному сайті Смілянської мерії, 6 червня на день журналістики «у виконавчому комітеті Смілянської міської ради представників місцевих ЗМІ – редакцій газет «Сміла», «Від А до Я», «Ріо Експрес», міськрайонного радіо, телестудії «Сміла TV» привітали з професійним святом перший заступник міського голови Михайло Коваленко, керуючий справами - заступник міського голови Олександр Головченко. Від імені міського голови кращих журналістів нагородили Подяками міського голови та грошовими преміями». Без коментарів…
З відповіддю на неджентльменську пропозицію журналісти не забарилися. У відкритому листі меру Сміли Вадиму Решетняку майстри слова слів не добирали. «…Цей крок колектив телекомпанії «Сміла – TV» вважає прямим тиском на роботу незалежного засобу масової інформації. Адже ми трактуємо ваші дії, як хибні спроби зашкодити глядачам вільно отримувати інформацію про різні сторони реального життя Сміли. Подібними діями Ви порушуєте низку законів України. А для посадової особи вашого рівня це є ганебно…Ми не підконтрольні ані міськвиконкому, ані депутатському корпусу, ані Вам особисто, а працюємо виключно в інтересах міської громади.
Між молотом і ковадлом
Вадим Решетняк

Ви неодноразово проявляли неадекватну реакцію на наші матеріали, в яких містилися критичні зауваження з боку пересічних смілян…Сподіваємось, що здоровий глузд та законослухняність зупинять Ваше нездорове ставлення до «Сміла-TV»…»

Погодьтеся, коли журналісти характеризують дії мера міста словосполученнями «хибні спроби, ганебно, неадекватна реакція, нездорове ставлення», то їх важко запідозрити в бажанні порозумітися. Важко пригадати, коли посадова особа, яку публічно називають ледь не йолопом, хапається цукерки, торт та квіти й їде миритися.
Тим більше дивно читати ці гнівні рядки смілянам, які добре пам`ятають, що на місцевих виборах 2010 року очолювана членом Партії регіонів Геннадієм Вариводою «Сміла-TV» зробила значний внесок у перемогу члена ПР Вадима Решетняка, обраного тоді мером райцентру. З носоріжою витонченістю журналісти нагадують Решетняку: «…Як сказав голова Національної спілки журналістів України Ігор Федорович Лубченко (нічого, що на момент написання листа Лубченко давно не був головою НСЖУ? Більше того, 13 травня 2012 року – помер? – Пров.), «надзвичайно потрібні були українські видання, коли Україну оголосили незалежною. Тоді саме журналісти привели політиків до влади у новоствореній державі. Трагедія почалася після того, коли ці політики, дорвавшись до влади, забули, кому вони цією владою зобов`язані...».
Погодьтеся, історія нагадує те, як рік тому в Черкасах команда Одарича намагалася турнути «Антену» з орендованого приміщення. Усе нове в стосунках влади та ЗМІ – то трохи підзабуте старе.
Як не верти, але в конфлікті мера Сміли та колективу телекомпанії обидві сторони однаково непереконливі. Зрозуміло, що підґрунтя конфронтації криється в конфлікті однопартійців - мера Решетняка й керівника телекомпанії Варивода. Однак журналісти «Сміла-TV», з якими спілкувалася «Провінція», про такий конфлікт «нічого не знають».
Ми ж пригадаємо, як на початку 2011 року в Смілі розігнали фестиваль баптистів. Тоді керівник фракції ПР в Смілянській міськраді Геннадій Варивод (сьогодні вже екс-керівник) заявляв завідувачці відділу культури Смілянського МВК: ««Навіть якщо цей захід відбудеться і мер дозволить, то я тебе вижену з роботи. Я не хочу, щоб цей захід проходив». Досить «борза» як для керівника приватної телекомпанії поведінка, чи не так?
Чи може людина, котра в міській раді вирішувала делікатні проблеми в неделікатний спосіб, бути флагманом свободи слова в 60-тисячному місті?
Сьогодні Варивод втратив партійну посаду, Решетняк фактично виживає його телекомпанію з приміщення. Що між ними сталося насправді – про те достеменно знають лише вони. Журналістам можна поспівчувати, бо вони - між молотом і ковадлом.
Але хуліганські мовні звороти листа до мера Сміли, під якими стоять підписи працівників телекомпанії, свідчать, що до роботи «виключно в інтересах міської громади» їм ще дуже далеко.
Між молотом і ковадлом
Фотокопія відкритого листа журналістів "Сміла-TV"

Між молотом і ковадлом
меру Сміли Решетняку
13.06.2012 16:00

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter