Наприкінці 2013 року споживча інфляція в Україні може становити 2,7 %

Наприкінці 2013 року споживча інфляція в Україні може становити 2,7 % Споживча інфляція в Україні за підсумками року може скласти 2,7%. Таку думку висловила експерт Марія Сальнікова, передає УНН.
За її словами, ріст інфляції відбуватиметься через підвищення ділової активності, цін на послуги ЖКГ, одяг і взуття, продукти харчування та транспортні послуги.
"В осінній період традиційно відбувається зростання цін на послуги ЖКГ, одяг і взуття, а також продукти харчування", - сказала М.Сальнікова.
При цьому, зауважила вона, підвищення цін на м'ясо, рибу і яйця в ці місяці, швидше за все, буде помірним, і компенсуватиметься зниженням цін на овочі та фрукти.
"А от зростання цін на молочну продукцію може стати однією з основних причин прискорення інфляції", - вважає експерт.
У той же час, вона відзначила, що транспортні послуги можуть подорожчати у зв'язку з поступовим підвищенням вартості нафти на світовому ринку.
"Нестабільності економікам країн, що розвиваються додає військово-політичний конфлікт у Сирії, а також очікування зміни монетарної політики в США. В Україні це, перш за все, відбивається зростанням девальваційних та інфляційних настроїв у суспільстві",- зазначає М.Сальнікова.
10.09.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter