На Черкащині виховують справжніх козаків та козачок

На Черкащині виховують справжніх козаків та козачок"Терпи, козаче, отаманом будеш". У Черкасах це прислів'я діти знають з 8-ми років. Саме з такого віку в таборі "Дахнівська Січ" юних лицарів починають навчати премудростям козацького життя. Не оминають Січ і дівчата. Вони, як і хлопчики, опановують народні ремесла і бойовий гопак.

Тут все як на справжній Козацькій Січі - дерев'яний частокіл, великі ворота, оглядова вежа. А навколо - ліс.
12-річний Сашко з Вінниці тренується з бойовими палицями. Як опанує всім, що вміли легендарні козаки, відразу стане справжнім отаманом, впевнений хлопець.
"Козаки знали кілька видів бойових мистецтв. Зараз ми вчимося бойового гопака, там є сім рівнів майстерності", - розповідає учасник табору Олександр Конотопенко.
Приклад для Саші - Микола з Хмельницької області. Адже він шліфує свою бойову вправність вже останні вісім років. І на досягнутому - не буде зупинятися.
"Справжнім козаком бути нелегко - це справа дуже важка, тому що кожен день тренування, кожен день навчання", - пояснює Микола Копінько.

Козацький табір "Дахнівська Січ" - унікальний оздоровчий табір, впевнені місцеві тренери. Адже тут вихованці гартують і тіло, і душу.

"Тут враховуються різні чинники: це психологічний фактор, фізичний, витривалість, швидкість. Щодня козачата вчаться техніці бою, стріляють з луків, майструють човни і ліплять горщики. А вечорами - співають", - розповідає вчитель бойового гопака Володимир Пилат.


Телеканал Україна
15.08.2013 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter