У Жашківському кінно-спортивному комплексі відбулися змагання кращих вершників України

Як інформують у Черкаській ОДА, цими вихідними у Жашківському кінно-спортивному комплексі тривали змагання між кращими вершниками з усієї України та області. У фіналі всеукраїнських змагань та відкритого чемпіонату Черкаської області з подолання перешкод за звання кращих змагалися аматори та професіонали. Загалом участь у фінальній першості взяли 220 пар коней та жокеїв.
У Жашківському кінно-спортивному комплексі відбулися змагання кращих вершників України

Поетапні змагання розпочалися ще у березні, де відбирали кращих представників цього виду спорту. Боротьба за першість починалися з найменших висот, які можуть подолати діти, потім аматори-власники коней, професійні спортсмени. Найвищу висоту, яку долали у фіналі – 1,5 метрові бар’єри.

Серед професійних спортсменів Черкащину представляли чотири спортсмени.

– Ці змагання – своєрідний підсумок року, – говорить президент Федерації кінного спорту у Черкаській області Андрій Пономарьов. – Фінал особливий тим, що сюди проходять найкращі вершники і коні, які заробили бали на попередніх змаганнях і пробилися у фінал. З кожного етапу відбір пройшли приблизно по 30 коней. Щоб отримати найвищі бали, потрібно долати перешкоди швидко і чисто, щоб усі планки лишилися на своїх місцях. Робота над помилками буде взимку, а навесні уже будуть чергові змагання. На наступний рік у нас уже є чіткі плани, серед яких міжнародні змагання з виїздки, які прийме Жашків.
У Жашківському кінно-спортивному комплексі відбулися змагання кращих вершників України

Кінні змагання передовсім направлені на популяризацію та розвиток цього виду спорту в Україні: дитячого, для поповнення резерву збірної та основного складу, зауважив Андрій Пономарьов. Водночас, зважаючи на те, що кінний спорт дороговартісний, то й для залучення аматорів.

Вихованці Жашківської кінної школи мають високу результативність виступів: виходять на міжнародний рівень, беруть участь у чемпіонатах Європи. Зараз в України є потенціал і є потенційні пари для участі в Олімпійських іграх, зауважив президент Федерації кінного спорту у Черкаській області. З 2018 року будуть відкриті олімпійські ліцензії. У всіх є шанс їх отримати.

Аби підтримати спортсменів, цьогоріч облдержадміністрація придбала майстрам спорту України міжнародного класу індивідуальну екіпіровку. На це з обласного бюджету спрямували близько 300 тисяч гривень, відзначає начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Максим Зеленський. Цієї суботи індивідуальне спорядження отримали четверо вершників Черкащини.
20.11.2017 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter