Двократний паралімпійський чемпіон світу, черкасець Юрій Царук : зараз найбільше хочу відпочити

Двократний паралімпійський чемпіон світу, черкасець Юрій Царук : зараз найбільше хочу відпочитиДвократний паралімпійський чемпіон світу з легкої атлетики черкасець Юрій Царук зараз найбільше хоче відпочити. За його словами, участь у Паралімпіаді в Лондоні його виснажила. Нині він намагається відіспатися і планує поїхати із родиною в Карпати, розповіли у черкаській міськраді.

На Олімпіаді в Лондоні, з якої Юрій Царук щойно повернувся, він здобув дві золоті медалі в бігу на 100 та 200 метрів. Також встановив світовий рекорд на дистанції 200 метрів. Юрій родом із Черкас, займався у спортивному комплексі «Манеж». Нині навчається в Дніпропетровському університеті спорту, на 5 курсі. У Черкасах залишилися його родичі, близькі і друзі.

— Як відчуття після олімпіади?
— Я дуже сильно стомився. Із 29 серпня по 6 вересня, коли проходила параолімпіада в Лондоні, погано спав. Розумієте, нерви. Учора ми повернулися в Україну. Зараз намагаюся відіспатися. Знаєте, ще досі не віриться, що переміг і здобув дві медалі.
— Що найбільше вразило? Чого боявся?
— Найстрашніше було на відборі на 100-метрівці, коли вперше виходиш на стадіон. Це вражає. На тебе дивиться 80 тисяч людей з трибун. Подих перехоплює. Звісно, починається мандраж. Нервуєш. Найбільше побоювався китайського спортсмена. Ми проходили відбір до фіналу у різних забігах, але я відразу придивлявся до нього. У фіналі його переміг. Мій результат на 100 метрів - 12,68 секунд.
— Вітаємо. Ти встановив світовий рекорд?
— Так. На 200 метрів. У відборі до фіналу встановив, а під час фінального забігу побив його. Мій результат – 25,86 секунд.
— Ти спринтер?
— Так. Бігаю 100 і 200 метрів. Коли займався у Черкасах в «Манежі», то тренери Олександр Старовойтов та Микола Бас ставили на 400 метрів. Проте згодом зрозумів, що мої коронні дистанції – це 100 та 200 метрів.
— Про що мрієш зараз? Чого хочеться найбільше?
— Відпочити і відіспатися. Потім провести час з рідними, близькими. Хочу поїхати з батьками до Карпат. У нас два місяці відпочинку. Потім посилені тренування, підготовка до інших змагань. Майже 9 місяців, як готувалися до Олімпіади, не бачив батьків. Ми весь час були на базі в Євпаторії.
— Кажуть, що ця база найкраща в Україні…
— Там є все, що потрібно таким спортсменам, як ми. І басейни, і масажні кабінети, і реабілітаційні центри. Найкраща тренувальна база не лише в Україні. Її вважають найкращою в Європі.
— До яких звершень готуватимешся?
— У 2013 році проходитиме Чемпіонат світу. Буду готуватися до нього. Але спершу відпочину.
14.09.2012 13:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter