Дивина та й годі! Черкаські митники вилучили у громадянки Узбекістану "словарь живого великорусскаго языка" Даля та 23 радянські монети

У результаті роботи черкаських митників під час митного огляду залізничного контейнера було виявлено незаконне переміщення історичних та культурних цінностей через митний кордон України.
Як інформують у прес-службі Черкаської митниці, громадянкою Узбекистану до Черкаської митниці для здійснення митного оформлення особистих речей при переселенні на територію України було подано митну декларацію, за якою задекларовано «предмети домашнього вжитку, б/в». Та за результатами проведення митного огляду вантажу митники знайшли книгу «Толковый словарь живого великорусскаго языка/Владимира Даля/ Том первый / Изданіе Товарищества М.О. Вольф / С-Петербург / Москва / 1903» та монети в кількості 23 штук: номіналом 1 копійка – 3 шт (1949, 1953, 1957 р.в.), номіналом 3 копійки – 13 шт (1936 – 1 шт., 1941 – 2 шт., 1949 – 3 шт., 1952 – 2 шт., 1956 – 1 шт., 1957 р.в. – 4 шт.), номіналом 15 – копійок – 3шт. (1953, 1956, 1957 р.в.), номіналом 20 копійок – 1 шт. (1946 р.в.), одна монета СССР номіналом 5 копійок, одна монета номіналом 10 з написами на івриті та 1 монета номіналом 2 (1943 р.в.). Відомості про вищевказані предмети громадянкою не були внесені до митної декларації.
Черкаські митники звернулися за кваліфікаційною допомогою до КЗ «Черкаського обласного краєзнавчого музею Черкаської обласної ради з проханнями визначити чи становлять історичну та культурну цінність перераховані вище предмети. За отриманою черкаськими митниками інформацією книга становить історичну та культурну, а монети – історичну цінність.
Відповідно до переліку відомостей, що оголошуються громадянами у разі переміщення ними через митний кордон предметів вищевказані предмети підлягають обов’язковому письмовому декларуванню.
Таким чином, громадянкою не було вказано за встановленою формою точні відомості про товари, які становлять історичну і культурну цінність, чим порушено вимоги Митного кодексу України. Тож черкаськими митниками було складено протокол про порушення митних правил за статтею 340 Митного кодексу України щодо факту недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто нез’явлення точних відомостей про товари, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України. Товар вилучено.
Дивина та й годі! Черкаські митники вилучили у громадянки Узбекістану "словарь живого великорусскаго языка" Даля та 23 радянські монети
26.03.2012 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter