У Сокирному прапорщик врятував рибалку, який провалився під кригу. Тим часом півсотні "колег", попри крики, продовжували рибалити

У Сокирному прапорщик врятував рибалку, який провалився під кригу. Тим часом півсотні "колег", попри крики, продовжували рибалити Як інформують в управлінні ДСНС області, 10 березня у селі Сокирно на річці Дніпро, співробітник держслужби із надзвичайних ситуацій АРЗ СП, старший прапорщик служби цивільного захисту Анатолій Маценко, знаходячись на риболовлі у вільний від роботи час, врятував чоловіка який провалився під кригу та тонув.
Того дня на кризі Дніпра в районі бази відпочинку ТЕМП знаходилося кілька десятків рибалок, серед яких був і 36-річний рибалка Сергій.
Вже збираючись додому, Анатолій почув крики про допомогу. Чоловік, який добре знає ціну кожної миті, одразу полишив рибацькі снасті й чимдуж кинувся до промоїни, в якій тонув невдаха. Пробігши декілька десятків метрів, рятувальник побачив, як під воду йде людина. Через ламку кригу наблизитись до чоловіка, який не маючи лівої руки з останніх сил тримався на плаву, не вдалося. Скориставшись своїми професійними навичками, рятувальник ліг на нестійку кригу та поповзом дістався до потопаючого. У пригоді рятувальнику стала мотузка, яку він завжди возить із собою на зимову риболовлю. Наблизившись, він кинув її потопаючому, а вже за хвилину чоловіка вдалося витягнути на поверхню. Аби запобігти переохолодженню, рятувальник перевдягнув потерпілого у теплий одяг та зігрів його гарячим чаєм з термоса.
Пригадуючи обставини тієї події, потерпілий зазначив, що крім шоку від небезпечної ситуації його не менше вразила цілковита байдужість майже півсотні інших рибалок, які попри крик про допомогу навіть не відірвались від рибальських снастей.
Тільки щасливий збіг обставин і своєчасне втручання командира відділеня аварійно-рятувального загону спеціального призначення старшого прапорщика служби цивільного захисту Анатолія Маценка врятували життя чоловікові, який тонув.
За сміливі та рішучі дії, виявлені під час порятунку людини, старшого прапорщика служби цивільного захисту Маценка Анатолія Валентиновича буде висунуто кандидатом на нагородження Всеукраїнською премією «Герой-рятувальник року».
15.03.2013 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter