В Умані через перепад напруги в житловому будинку вибухнув газ

В Умані через перепад напруги в житловому будинку вибухнув газ Вибух побутового газу стався у житловому будинку в Умані сьогодні вночі, повідомляють у прес-службі управління Держтехнобезпеки області. Постраждала квартира чотирьохповерхового житлового будинку на вулиці Інтернаціональній. На щастя, вибух призвів лише до пошкодження віконного скла та кухонних меблів. За вдалим збігом обставин господарів у квартирі теж не було. Нині вони перебувають на відпочинку за кордоном.
- Причиною загорання стало коротке замкнення електромережі стабілізатора котла газового опалення. Далі спрацювала ланцюгова реакція – замкнення спричинило подальше розповсюдження відкритого полум’я та високої температури на кухонні меблі та газовий трубопровід живлення котла влаштований шляхом прокладання гумового гнучкого шлангу. Накопичення певної кількості природного повітроподібного газу в стиснутому приміщенні квартири стало причиною вибуху. Саме цей вибух розбудив сусідів, які й викликали рятувальників. За сигналом тривоги до місця події було направлено чергове відділення оперативно – рятувальної служби та фахівців Уманського районного відділу Держтехногенбезпеки, - пояснює інспектор Уманського районного відділу Управління Держтехногенбезпеки Євген Кравченко.
Як встановили співробітники Уманського райвідділу, пожежі можна було б уникнути, якби автоматичні вимикачі були розраховані на силу струму у 16 Ампер. У господарів же були встановлені «автомати», розраховані на 25 і 32 Ампери, які не зреагували на перепад напруги.
21.01.2013 10:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter