Чотири сільські лікарні на Черкащині залишаються без тепла

Чотири сільські лікарні на Черкащині - зустріли зиму з холодними батареями. І якщо ФАПи ще якось працюють, то робота амбулаторій - фактично паралізована. Усе - через конфлікт медиків з газовиками. У чому його суть - з'ясовував Станіслав Кухарчук.

Завідувач сільської амбулаторії Телепиного перевіряє термометр у кабінеті. Сьогодні, каже, тепліше. Та іноді температура падає до нуля. На крапельниці до денного стаціонару щодня приходять по 5-10 пацієнтів. Та за таких умов вони - не те, що не можуть вилікуватися, а й ризикують захворіти ще дужче - каже медсестра.

"Хожу, вишукую по всій амбулаторії ковдри, одягаються. Люди приходять в одязі - ось ковдра лежить, от так пальта на себе накидають, так і лягають", - розповідає Ірина Костенко, медсестра денного стаціонару амбулаторії села Телепине.

Офіційно опалювальний сезон у Кам'янському районі стартував ще 14 жовтня, але котельня амбулаторії в Телепиному й досі не працює. Через холод - тут неможливо ані аналізи провести, ані інструменти стерилізувати - додаткових навантажень стара електропроводка просто не витримує.

"- Ось "дуйчик" нагріється і буде працювати… Вимикається все. Сухожаровий шкаф відключився, "дуйчик" відключився, світла нема - все, нагрілися!"

За півтора місяця - в амбулаторії Телепиного тепло було лише добу. 24 жовтня, не дочекавшись газовиків, працівники закладу самотужки подали паливо на котельню, розповідає завідувач. За що отримали штраф - майже 300 тисяч гривень.

"- Пломби в той час не було, то ми і затопили, а 25 числа приїхали з газової служби, поставили пломбу і оце такий штраф".

Така ж ситуація із теплом ще в трьох сільських ФАПах району.

"У нас проплачено і за включення, ліміти є, заборгованості нема, а котельні 4 закладів не розпломбовані були по сьогоднішній день", - розповідає Костянтин Тамко, головний лікар Кам'янської центральної районної лікарні.

У районній газовій службі кажуть, з підключенням - зволікало керівництво райлікарні. Мовляв, заявка від них надійшла із запізненням. Але тепло не змогли подати - у фельдшерсько-акушерських пунктах нікого не знайшли.

"25 пройшла оплата за відновлення. Виїхали на місце 25 одразу і нікого не знайшли там - це ж теж може бути", - говорить Андрій Качурін, начальник Кам'янського управління експлуатації газового господарства.

"- За півтора місяці?"

"- Та ми ж не їздимо туди кожен день!"

Відучора тепло у ФАПи пішло, а от з амбулаторією поки що не склалося - спочатку треба заплатити 400 гривень за те, що 25 жовтня газовики відключили амбулаторію від тепла, а тепер - знову підключать. Штраф - за самовільне опалення амбулаторії - планують стягнути з медиків через суд.

Подробности Станіслав Кухарчук
07.12.2017 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter