Під Черкасами в районі Ірдині горять торфополя. Оголошено надзвичайну ситуацію

Під Черкасами в районі Ірдині горять торфополя. Оголошено надзвичайну ситуаціюЗа інформацією управління ДСНС у Черкаській області, 17 вересня в Черкаському районі, в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської сільської ради загорілася суха трава.

Через велику площу загорання та появу осередків горіння на торфополях, в Ірдині відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За результатами робочої поїздки 18 вересня, рішенням комісії з ТЕБ та НС було оголошено надзвичайну ситуацію.

Проведеною мобільно-оперативною групою Управління розвідкою, на місці події виявлені осередки згорілої сухої рослинності на площі близько 51 га. Також зафіксовані осередки загорання торф’яного ґрунту.

Станом на 15 годину 18 вересня, в районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли 4-ри підрозділи управління ДСНС з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь.

Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 осіб.

Керівництво гасіння здійснює штаб пожежогасіння Управління, створені 3 оперативні дільниці. На боротьбу з вогнем подано 11 пожежних стволів.

Для відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи «Обленерго». По завершенню робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води.

Працівники лісового господарства за допомогою тракторів проводиться обвалування та створення меліоративних полос навколо небезпечних ділянок.

Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

До таких загорань з настанням часу осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор.

Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, що відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

У випадку зміни напрямку вітру, в населених пунктах Ірдинь, Білозір‘я та Дубіїівка, можливе задимлення повітря.
19.09.2017 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter