Яценюк просить Генпрокуратуру перевірити дії Черкаської ОДА в історії з "Фрезеніусом"

Лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк вимагає перевірити законність дій Черкаської ОДА, яка припинила фінансування черкаського діалізного центру «Фрезеніус Медикал Кер Україна», де лікувалися хворі з хронічною нирковою недостатністю.
Така вимога міститься в депутатському зверненні Арсенія Яценюка до Генеральної прокуратури.
У зверненні наголошено, що в обласному бюджеті Черкащини на 2012 рік не передбачено фінансування лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу, які отримували медичні послуги в ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Натомість, підкреслив Арсеній Яценюк, пацієнтам пропонується звертатися до обласної лікарні та двох її філій, де не в змозі надавати якісні медичні послуги відповідно до стандартів, затверджених Міністерством охорони здоров’я, зокрема, буде скорочено надання стандартної дози діалізу.
Водночас ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» оснащене 18 сучасними апаратами й повністю забезпечує проведення необхідних процедур з використанням сучасних технологій. Діалізний центр розрахований на лікування 240 осіб, що дає змогу обслуговувати мешканців області та Черкас, де загалом налічується майже 200 хворих з хронічною нирковою недостатністю. Центр створено 2009 року за рахунок німецьких інвестицій.
«Хворі з хронічною нирковою недостатністю відносяться до категорії, що потребують постійного лікування, зменшення обсягу якого призведе до фатальних наслідків», – підкреслив Арсеній Яценюк. Він наголосив, що відмова обласної влади від послуг сучасного діалізного центру викликала суспільну напругу в регіоні, призвела до мітингів і протестів.
Лідер «Фронту Змін» нагадує, що Конституція України гарантує кожному право на охорону здоров’я й медичну допомогу, держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.
Попри те, підкреслив він, сьогодні спостерігається тенденція до припинення фінансування закладів охорони здоров'я, внаслідок чого їх закривають, а медичний персонал скорочують, що позбавляє громадян можливості для безперешкодного та належного медобслуговування.
Арсеній Яценюк вимагає від генерального прокурора здійснити перевірку законності припинення закупівлі Черкаською обласною держадміністрацією медичних послуг у ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» і негайно вжити заходів прокурорського реагування.
27.03.2012 11:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter