Черкаська опозиція пікетувала держказначейство, вимагаючи розблокувати платежі

Черкаська опозиція пікетувала держказначейство, вимагаючи розблокувати платежіЯк інформує УНІАН, вчора активісти « Батьківщини» , «УДАРу » і « Свободи » пікетували Головне управління Державної казначейської служби в Черкаській області, вимагаючи розблокувати платежі .
В акції взяли участь близько сотні представників опозиції. Учасники мітингу закликали казначейство припинити блокування проведення платежів органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і незаконні затримання інших проплат .
Депутат Черкаської облради Наталія Старікова у своєму виступі підкреслила , що затримка проплат через Держказначейство рахунків місцевих бюджетів досягла критичної межі , фактично знекровивши місцеві бюджети. За її словами , Держказначейство заборгувало за захищеними статтями місцевим бюджетам близько 150 млн грн. Тому, зокрема , на 80 об'єктах будівництва в області заблоковано роботи . Також через непроплати казначейства одна з лікарень міста не могла отримати дозволи різних інстанцій на запуск котельні , зазначила депутат.
Крім того , за її словами , в селі Свидівок Черкаського району не можуть завершити вуличне освітлення та закупити меблі в дитячий сад , бо рахунки не проплачуються . У Каневі та Умані вчителі не отримують зарплату , в Черкасах не можуть закупити медикаменти. Борг з виплати соцдопомоги вагітним і молодим мамам в області досяг декількох місяців , підкреслила Старікова.
Вона заявила , що на наступній сесії облради фракція «Батьківщини » вимагатиме звернутися до Президента та уряду з закликом втрутитися в ситуацію для негайного розблокування платежів через Держказначейство.
Координатор опозиційних сил Черкаської області Леонід Даценко на мітингу заявив , що влада досягла найвищого цинізму , коли немає грошей на зарплати педагогам , але на ремонт приміщення Черкаської ОДА завжди знаходяться мільйони бюджетних гривень.
За словами голови обласної організації «Батьківщина» Анатолія Бондаренка , казначейство має або визнати , що у них на Черкащині технічний дефолт , або сказати , що йде управління з кабінету голови облдержадміністрації : яким районам давати сьогодні кошти , а яким - ні. Він запевнив , що фінансисти опозиції готові допомогти працівникам казначейства радами.
11.10.2013 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter