Рахункова палата: На виборах 2012 року на систему відеоспостереження марно викинули 955,3 млн. грн.

Рахункова палата: На виборах 2012 року на систему відеоспостереження марно викинули 955,3 млн. грн. Як інформує прес-служба Рахункової палати України, український Центрвиборчком неефективно виконував функції головного розпорядника коштів, виділених з держбюджету на забезпечення його діяльності, на підготовку і проведення виборів 2012 року, допустивши завищення планових обсягів видатків на 7,4 млн. грн. та неефективне використання 15,7 млн. гривень. Одна з причин цього полягає у нереагуванні ЦВК на висновки і пропозиції Колегії Рахункової палати з цих питань за результатами попередніх контрольно-аналітичних заходів.
На підготовку і проведення чергових виборів народних депутатів України використано 1011 млн. грн. із затверджених 1042,4 млн. гривень. При цьому, внаслідок застосування у розрахунках завищеної кількості виборчих дільниць, вже на початковому етапі підготовки до виборів потреба ЦВК у бюджетних коштах була завищена на 5,6 млн. грн., з яких 4,5 млн. грн. - на виплату заробітної плати членам дільничних комісій та залученим до роботи в них працівникам. Витрати на виготовлення понад необхідну потребу 1320 скриньок для голосування становили 1,1 млн. гривень.
Зокрема, на створення і функціонування системи відеоспостереження на виборчих дільницях під час виборчої кампанії 2012 року неефективно витрачено 955,3 млн. грн., оскільки, за даними ЦВК, отримані відеоматеріали практично не використовувалися. Враховуючи те, що застосування відеоспостереження під час наступних виборчих кампаній або в будь-який інший спосіб чинним законодавством не передбачено, подальша доля даної системи залишається не визначеною. На сьогодні її технічні компоненти вартістю 195,9 млн. грн. передані на зберігання до місцевих державних адміністрацій.
10.09.2013 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter