Валентин Ничипоренко у Верховній Раді: політичний кульбіт, дивні законопроекти та мовчання

Валентин Ничипоренко у Верховній Раді: політичний кульбіт, дивні законопроекти та мовчання За результатами дослідження законотворчої діяльності народних депутатів від Черкащини. проведеним громадянською мережею «Опора», у парламенті Валентин Ничипоренко (в.о. № 199) обіймає посаду голови підкомітету з питань митної справи, контролю за діяльністю митних органів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Незважаючи на передвиборчі запевнення у симпатії до опозиції та небажанні вступати до Партії регіонів, на першому ж засіданні Верховної Ради VII скликання Валентин Ничипоренко увійшов до фракції Партії регіонів.
Протягом півроку роботи парламенту Валентин Миколайович, за даними електронної системи реєстрації, був відсутній на 11 засіданнях парламенту із 53. Згідно письмової реєстрації Валентин Ничипоренко був відсутній із невідомих причин на 3 засіданнях.
За час роботи в парламенті VII скликання Валентин Ничипоренко розробив 4 законопроекти. Усі 4 законопроекти Валентина Ничипоренка прямим чином не стосуються профілю його роботи як голови підкомітету з питань митної справи, контролю за діяльністю митних органів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та є його самостійними ініціативами.
Так, поданий Валентином Миколайовичем законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» спрямований на відміну обов’язкової заміни посвідчень водія, що були видані з використанням зразка радянського бланка, та проведення цієї процедури тільки за бажанням власника транспортного засобу.
Інший законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питань оформлення прав власності на об'єкти нерухомого майна закінченого будівництвом до 05.08.1992 року», на думку Валентина Ничипоренка, сприятиме легалізації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, збудовані до 05.08.1992 року.
Особливої уваги заслуговують 2 пов‘язані між собою законопроекти Валенина Ничипоренка в галузі освіти – «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення вищими навчальними закладами на платній основі інформаційної діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань фінансування загальноосвітніх навчальних закладів». Законопроектами передбачається запровадження прямого фінансування загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок частини податків приватних ВНЗ. Кошти перераховуватимуться тим загальноосвітнім навчальним закладам, випускникам яких надаються послуги навчання у цьому ВНЗ, відповідно до договору. Також законопроектами передбачається надати можливість вищим навчальним закладам на договірній основі здійснювати агітаційно-інформаційну діяльність у загальноосвітніх навчальних закладах. На нашу думку, перед схваленням, ці законопроекти вимагають проведення широкого громадського обговорення та консультації із професійними об‘єднаннями працівників освіти.
Жоден із поданих Валентином Ничипоренком законопроектів наразі ще не став чинним актом. .
За час роботи у парламенті VII скликання Валентин Ничипоренко подав 5 депутатських запитів, у яких опікувався питаннями газифікації сіл, та неоплачених платежів із казначейських рахунків органів місцевого самоврядування.
За півроку Валентин Ничипоренко не вніс жодної поправки до законопроектів та не зробив жодного виступу.
23.07.2013 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter