Віктор Тимошенко у Верховній Раді: півроку - у глибокому пасиві

Віктор Тимошенко у Верховній Раді: півроку - у глибокому пасиві За результатами дослідження законотворчої діяльності народних депутатів від Черкащини. проведеним громадянською мережею «Опора», Віктор Тимошенко був обраний до Верховної Ради України по в.о. № 198. Незважаючи на те, що у Вінницькій обласній раді Віктор Тимошенко був членом фракції Партії регіонів, у Верховній Раді він став позафракційним. Обраний заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
Протягом півроку роботи парламенту Віктор Тимошенко, за даними електронної системи реєстрації, був відсутній на 28 засіданнях парламенту із 53. Письмова реєстрація дає зовсім інші результати, які значно відрізняються від електронних – Віктор Тимошенко письмово не зареєструвався лише на 8 засіданнях, при цьому в усіх цих випадках депутат був відсутній із невідомих причин.
За час роботи у парламенті VII скликання Віктор Тимошенко розробив лише 2 законопроекти. Самостійно депутат подав законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель"» (щодо предметів закупівель, на які не розповсюджується дія цього Закону), спрямований на виведення із під дії Закону України «Про здійснення державних закупівель» придбання послуг з постачання електроенергії, розподілу води, водяної пари і гарячої води (включно з холодоагентами), закупівля яких здійснюється розпорядниками бюджетних коштів. На думку Головного науково-експертного управління Верховної Ради, таке розширення переліку випадків, на які не поширюватиметься дія відповідного закону, може негативно позначитися на прозорості та відкритості використання державних коштів, що ускладнить процедуру здійснення державного контролю у сфері державних закупівель.
Ще одну законодавчу ініціативу Віктор Тимошенко оформив спільно із позафракційними депутатами Володимиром Литвином, Ігорем Єремєєвим, Степаном Іваховим, Сергієм Мартиняком, Сергієм Лабазюком та Валерієм Мошенським. Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії)», на думку авторів, надасть можливість реалізувати своє право на соціальний захист особам, вік яких не дозволяє напрацювати норму страхового стажу.
Жоден із поданих Віктором Тимошенком законопроектів на даний час ще не став чинним актом. За час роботи в парламенті VII скликання Віктор Тимошенко зробив один виступ із місця, поправок до законопроектів не вносив.
За півроку Віктор Тимошенко подав 2 депутатські запити, щодо бездіяльності голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба та бездіяльності Міністра аграрної політики та продовольства України у відновленні роботи спиртових заводів Черкаської області. Обидва запити були направлені до прем‘єр-міністра Микола Азарова.
23.07.2013 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter