Володимир Зубик у Верховній Раді: жодної поправки до законопроектів, жодного виступу, жодного депутатського запиту...

Володимир Зубик у Верховній Раді: жодної поправки до законопроектів, жодного виступу, жодного депутатського запиту...За результатами дослідження законотворчої діяльності народних депутатів від Черкащини. проведеним громадянською мережею «Опора», нардеп від в/о №195 Володимир Зубик увійшов до фракції Партії регіонів та став членом Комітету з питань бюджету. За даними електронної системи реєстрації, був відсутній на 13 засіданнях парламенту із 53. Письмова реєстрація дає дещо інші результати – Володимир Зубик не зареєструвався лише на 10 засіданнях і в усіх цих випадках - відсутній із невідомих причин.
За час роботи в парламенті VII скликання Володимир Зубик самостійно розробив 5 законопроектів. Більшість з них не стосується профілю його роботи як члена Комітету з питань бюджету, проте 2 законопроекти спрямовані на регулювання пенсійної системи. Так, законопроекти «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» щодо пенсійного забезпечення» та «Про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)» покликані ввести в дію механізм акумуляції коштів від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі безготівкової іноземної валюти та спрямування їх до бюджету Пенсійного фонду. На думку Головного науково-експертного управління Верховної Ради, обраний спосіб такого вдосконалення пенсійної системи є нелогічним і непродуктивним.
Законопроекти «Про порядок дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі, у разі відкликання його виборцями за результатами спеціального референдуму» та «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку із прийняттям Закону України «Про порядок дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі, у разі відкликання його виборцями за результатами спеціального референдуму», на думку Володимира Зубика, покликані запровадити імперативний мандат і зобов‘язати народних депутатів, обраних в одномандатних округах, щорічно укладати із відповідними місцевими радами «План зобов‘язань народного депутата України перед виборцями». Також законопроектами передбачено механізм, який надає відповідним міським та районним радам виключне право порушувати питання щодо відкликання депутатів-мажоритарників у разі невиконання таких планів.
Окремої уваги заслуговує законопроект Володимира Зубика «Про внесення змін до частини третьої статті 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» (щодо укладання договору з забудовниками в багатоквартирному будинку)». Документ (враховуючи те, що Володимир Зубик мав безпосереднє відношення до будівельного бізнесу) містить ознаки лобістського. У своєму висновку Головне науково-експертне управління Верховної Ради не підтримує прийняття зазначеного проекту, оскільки відсутність чіткого регулювання зазначених відносин на рівні закону може призвести до численних зловживань у цій сфері та порушення прав громадян України. Запропонований у проекті підхід фактично створює передумови для використання у сфері фінансування житлового будівництва різних схем, на кшталт тих, які використовувалися інвестиційно-будівельною компанією «Еліта-центр».
Жоден із поданих Володимиром Зубиком законопроектів, наразі ще не став чинним актом.
За час роботи в парламенті VII скликання Володимир Зубик не вніс жодної поправки до законопроектів, не мав жодного виступу та не зробив жодного депутатського запиту.
23.07.2013 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter