Репортери без кордонів: За рівнем свободи слова Україна - між Алжиром та Гондурасом

Репортери без кордонів: За рівнем свободи слова Україна - між Алжиром та ГондурасомПорівняно з минулим роком, Україна опустилась в рейтингу Всесвітнього Індексу Свободи Слова на 10 позицій, і зараз за рівнем свободи слова знаходиться на 126 місці між Алжиром та Гондурасом.
Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної організації "Репортерів без кордонів".
"Цей рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова починаючи з часів Помаранчевої революції – різко зросла кількість фізичних нападів, та з'явились факти, які свідчать про політичну цензуру", - заявив керівник Європейського Бюро організації Йохан Бір.
За словами представника Репортерів без кордонів в Україні Оксани Романюк, у 2012 було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років.
Зокрема, кількість випадків фізичної агресії у 2012 зросла майже у три рази порівняно з попереднім роком, в українських ЗМІ зафіксовано факти політичної цензури, та зросла кількість замовчуваних тем.
Що стосується позиції в рейтингу країн-сусідів України, Білорусь піднялась на 11 позицій і посіла 157 місце після минулорічного падіння, пов’язаного з масовими арештами журналістів та переслідуваннями під час президентських виборів.
Росія опустилась ще на 6 позицій (148 місце) після приходу до влади Владіміра Путіна, який поновив репресії у відповідь на хвилю опозиційних виступів. Молдова посіла у рейтингу 55 місце (порівняно з 53 у 2012), Польща – 22 (порівняно з 24м у 2012).
Цьогорічний Індекс Свободи Слова очолили ті ж три європейські країни, які його очолювали минулого року – Фінляндія, Нідерланди, та Норвегія.
Останні три позиції в рейтингу теж лишились незмінними – їх традиційно посіли Туркменістан, Північна Корея, та Еритрея.
"Індекс Свободи Слова не бере до уваги політичну систему країн, але очевидно, що демократії краще захищають свободу виробляти та розповсюджувати достовірні новини і інформацію, ніж країни, де права людини порушуються", - заявив Крістоф Делуар, генеральний секретар Репортерів без кордонів.
Українська правда
30.01.2013 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:55 25.02.2013 sanecheg:
Звідки "Репортерам без кордонів" знати, що відбувається в Україні? Я не знаю випадків, коли справді журналістові у ЧЕРКАСАХ забороняли щось публікувати. Проблема не в тому, проблема в тому, що дуже часто журналісти не володіють інформацією, а тому й кричать, що нема свободи слова. Якби вона мали справді резонансні матеріали, їх би взяли навіть деякі типу комунальні ЗМІ. Як журналіст я теж можу сказати, що нема своброди слова тільки тому, що я не публікую того, чого НЕ ЗНАЮ, а якщо я цього не знаю, то чи справді це є? Проблема в професіоналізмі журналістів, Якщо "Репортери без кордонів" не бачать критичних публікацій, то це хіба через те, що їх н іхто не готує...
10:17 25.02.2013 van-Mihaylovich:
Білорусь піднялася? Бачу в "репортерах" сидять справжні професіонали. Що в голову прийшло, те й пишуть. А Україна на 126? Яке 126 місце? Яка рекордна кількість порушень? Хто така Романюк? Звідки в неї такі дані? І чому славнозвісна організація не перевіряє її інформацію? Хоча як вона може це зробити, Романюк же одна на всю Україну. Просто Україна в черговий раз опинилася в ситуації, коли іноземці хочуть навязати нам прийняття певних рішень, от і маніпулюють брехливою інформацією. Головний журналіст країни не погодився з цим рейтингом. Людина, яка насправді відповідає за всих українських журналістів, насправді знає їхні проблеми і захищає їх інтереси. От і будемо вірити "своїм", а не "чужим".
10:16 22.02.2013 Dmitro:
Та навіть голова національної спілки журанілстів назвав неадекватною оцінку свободи слова в Україні «Репортерами без кордонів»
http://www.unian.ua/news/550708-golova-nsju-nazvav-neadekvatnoyu-otsinku-svobodi
-slova-v-ukrajini-reporterami-bez-kordoniv.html
12:23 21.02.2013 Gazetyar:
Погоджуюсь з Батістутою. Працюю в одній з місцевих газет. Оксани Романюк у Черкасах не бачив жодного разу. Про те, щоб хтось з місцевих з нею жваво контактував, не чув. Все дуже просто - немає порушень свободи слова - її звіт перед Репортерами "не проканав". Значить погано працює - значить треба іншого представника організації в Україні. От вона і "мочить" українську свободу слова.
00:40 21.02.2013 Batistuta:
Откуда у этих репортеров такие даные? Я ни разу не слышал об их представителях в Черкассах. Ко мне ни разу никто не подходил с опросниками. Да, в местной пресе или на местных сайтах где-то могут написать что -то плохое о власти, что она ущемляет чьи-то права.Но это бывает не очень часто. И наоборот свидетельствует об отсутствии цензуры. А то бы наши правоохранители давно бы эти СМИ прикрыли. Но делать такие заявления это уже слишком!
13:07 20.02.2013 Yulya:
А мені здається, що якщо стаття про цей рейтинг зявилася у всих українських ЗМІ, то про яку цензуру і недотримання свободи слова в Україні може йти мова взагалі?