Золотоніська міськрада відмовилася від встановлення пам`ятника воякам УНР

У Золотоноші депутати міської ради відмовилися від спорудження пам`ятника воякам армії УНР. Відповідну пропозицію внесла благодійна ініціатива «Героїка».
15 лютого 1920 року кінний полк Чорних Запорожців та кінні сотні ім. Петра Сагайдачного та Костя Гордієнка атакували два відділи ЧОН (рос.: «Части особого назначения», - частини, які займалися ліквідацією антибільшовицьких виступів цивільного населення), що дислокувалися у місті Золотоноша. Найзапекліші бої розгорнулися на берегах річки Золотоношка та під мурами Свято-Успенського собору. Бій за Золотоношу став однією з найуспішніших наступальних операцій Армії УНР у Першому Зимовому поході (06.12.1919-06.05.1920).
На згадку про українську перемогу благодійна ініціатива «Героїка» вирішила побудувати пам’ятник. Всі витрати взяли на себе жертводавці. Депутатів міської ради просили про дозвіл на відвод землі. Однак пропозиція була відхилена ще на етапі розгляду постійними депутатськими комісіями, про що повідомив секретар Золотоніської міської ради пан Андрій Заєць.
Золотоніська міськрада відмовилася від встановлення пам`ятника воякам УНР
Клікніть для збільшення

Після одержання офіційної відмови активісти звернулись до настоятеля Свято-Успенського собору Української Православної Церкви Московського Патріархату м. Золотоноша отця Ярослава. Священика просили про дозвіл встановити пам’ятний знак на території релігійної громади, обґрунтовуючи таке клопотання тим, що біля храму загинуло четверо воїнів Армії УНР. На ім’я митрополита Черкаського та Канівського Софронія (Дмитрука) було скеровано лист-прохання, у якому містився ескіз пам’ятника та детальне історичне обґрунтування. Однак активістам повідомили, що територія релігійної громади надто маленька для спорудження пам’ятника.
Варто зазначити, що вже в роки незалежної України у Золотоноші відкрили пам’ятник генерал-лейтенанту Російської імператорської армії Д. Неверовському.
Нагадаємо, що в грудні 2012 року Сухинська сільська рада Корсунь-Шевченківського району Черкаської області відмовила у наданні дозволу на спорудження пам’ятника воїнам 4-ї Київської дивізії Армії УНР на площі перед сільською радою.
Золотоніська міська рада VI скликання нараховує 36 депутатів, з яких були обраними: Позапартійних – 9; Батьківщина – 8; Партія регіонів – 7; Фронт Змін – 6; Сильна Україна – 2; Союз «Чорнобиль-Україна» - 1; ПППУ – 1; КПУ -1; Народна Партія -1.
24.01.2013 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter