КВУ: У 5 проблемних округах почали "будувати" піраміди зі скупки голосів

Комітет виборців констатує початок масового підкупу виборців потенційними кандидатами в депутати Верховної Ради на перевиборах у 5 одномандатних округах № 94, 132, 194, 197 і 223.
Про це сказав на прес-конференції голова КВУ Олександр Черненко, повідомляють Українські новини.
"Вже сьогодні є певна інформація, що деякі кандидати (на участь у перевиборах) вже починають ... будувати піраміди зі скупки голосів, і це може зіграти свою роль", - сказав Черненко.
При цьому він не назвав конкретних прізвищ кандидатів і в яких саме округах зафіксовані такі факти підкупу.
У той же час голова КВУ зазначив, що його організація продовжує моніторити ситуацію у всіх 5 округах і має намір це робити надалі.
Як повідомлялося, КВУ вважає прямий підкуп виборців найбільш небезпечним порушенням для фальсифікації підсумків виборів Ради.
5 листопада 2012 Центральна виборча комісія визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування в округах № № 94, 132, 194, 197 і 223 у зв'язку з численними порушеннями.
У той же час Комітет виборців вважає, що звернення 54 депутатів парламенту до Конституційного Суду з проханням роз'яснити норми закону про вибори Верховної Ради в частині проведення повторних виборів депутатів є свідомою спробою затягнути процес їх призначення.
Він зазначив, що логічніше було б Раді прийняти окремий закон і створити хоч якісь юридичні підстави для якнайшвидшого проведення перевиборів у 5 одномандатних виборчих округах.
Черненко також спрогнозував, що перевибори в окрузі № 224 у Севастополі, на яких виграв призначений пізніше міністром оборони Павло Лебедєв, швидше за все будуть проведені вже навесні, при цьому зазначивши, що проведення перевиборів в округах № № 94, 132, 194, 197 і 223 навесні 2013 практично нереально.
Українська правда
22.01.2013 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter