Даценко: відповідальність за зрив виборів на 197 окрузі - на "бригаді Тулуба"

Даценко: відповідальність за зрив виборів на 197 окрузі - на "бригаді Тулуба"Після погрому у канівському міському архіві минулого тижня у черкащан більше немає сумніву, що головним фальсифікатором області є не голова «проблемної» 197 окружної виборчої комісії Максим Онищенко чи його колега із 194 окружкому Ольга Козько, а влада, починаючи від голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба і закінчуючи його представниками на місцях. Про це заявив координатор Ради опозиційних сил Черкащини і переможець виборів у канівському окрузі Леонід Даценко.
«Те, що відбувалось на черкаських дільницях не могло коїтись без відома влади. Більше того, немає жодного сумніву, що все відбувалось за планом і під прикриттям влади. Показовим у цьому сенсі є 197 виборчий округ. Всі фальсифікації, тиск райдержадміністрацій на голів ДВК, щоб вони давали «бригаді» ставленика влади Богдана Губського незаповнені протоколи з мокрими печатками, наліт на приміщення ОВК спецпідрозділу «Беркут», нереагування на численні заяви про виборчі злочини прокуратури, — було чітко сплановано в кабінеті губернатора Сергія Тулуба і послідовно реалізовано його «смотрящими» в районах — головами Золотоніської РДА Оксаною Криницькою та Канівської РДА Олексієм Гикою. Ми маємо безліч доказів, що це саме так», — сказав Леонід Даценко.
І саме тому, на його думку, повну відповідальність за зрив виборів у окрузі має нести особисто губернатор.
«В тому числі і матеріальну, адже повторні вибори потягнуть за собою значні видатки із державного бюджету, яких би не було, якби Тулуб не втручався у виборчий процес, — підкреслив лідер черкаської опозиції. — Нехай тепер за отриману мзду від кандидатів-олігархів на виборах організовують перевибори.
Що ж до погрому у канівському архіві, то Леонід Даценко переконаний, що таким чином справу «Макса Скаженого», як охрестили голову 197 ОВК канівчани, продовжила «бригада» тулубів-криницьких-гик.
«За зберігання виборчої документації повністю несе відповідальність влада. Саме вона згідно із законом повинна була знайти відповідне приміщення, забезпечити належну охорону, оскільки коробки з бюлетенями мають зберігатись 5 років. Утім, вона цього принципово не зробила, бо саме влада була найбільш зацікавлена, щоб документи із 197 окружкому не збереглись. Хто ж буде охороняти докази власної причетності до злочинів? Ніхто. Я не здивуюсь, якщо потім виявиться, що розгром архіву відбувався за аналогічною схемою, як і напад «Беркуту» на приміщення ОВК, коли Максим Онищенко вивіз сфальшований підсумковий протокол та печатку. Виконавці також могли бути ті самі», — підкреслив Даценко.
Про Головне
27.11.2012 10:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter