Сесія Золотоніської райради проігнорувала 28 тисяч виборців

Сесія Золотоніської райради проігнорувала 28 тисяч виборців21 листопада на засідання сесії Золотоніської районної ради не пустили переможця виборів по 197 мажоритарному округу, у який входить і Золотоніський район, помічника народного депутата Леоніда Даценка. Про це пише Про Головне.
Спочатку, коли батьківщинівець Даценко із журналістами зайшов до райради, двері сесійної кинулись захищати «грудьми» зали дві жіночки. Вони строго попередили, що пускати опозиціонера заборонено. Мовляв, вхід лише для запрошених, депутатів та «поважних осіб», таких, скажімо, як опонент Даценка на окрузі Віталій Полях. Одна із «воротарок» так захопилась своєю «рятівною» місією, що кинулась бити фотоапарат журналісту «Про Головного», який знімав увесь цей цирк. Інша побігла доповідати голові райради про спробу порушити «державний кордон» сесії.

Порадившись із головою райдержадміністрації, голова райради Микола Собченко питання щодо того, щоб заборонити Даценкові бути присутнім на сесії, виніс на голосування. Проти проголосувало лише 13 народних обранців. Решта — сором’язливо промовчали. Разом із Даценком депутати випхали із зали і свого колегу, депутата Чорнобаївської райради Юрія Сушка.
«Я - людина, за яку проголосувало 28 тисяч жителів Золотоніського, Канівського та Черкаського районів, третина всіх жителів округу, я прийшов послухати про ті проблеми, які гостро стоять у вашому районі. Я пообіцяв людям відстоювати їхні інтереси, тому маю бути в курсі всього, чим живе Золотоніщина. А ви — порушуєте закон, адже я маю право бути присутнім на сесії. Разом зі мною за двері ви виставляєте своїх виборців», — спокійно зауважив Даценко, виходячи за двері.
«Я знаю, що мені можна порушувать, а що ні», — недбало кинув голова.
І тут не стримались депутати райради від «Батьківщини» і «Фронту змін».
«Мені соромно, що вперше за усю історію Черкащини із сесійної зали виставили народного депутата, — виступила депутат від «Батьківщини» Тетяна Говоркова. — Сьогодні у Леоніда Даценка немає посвідчення ЦВК, однак завтра воно буде обов’язково, і як ми тоді будемо з ним співпрацювати? Як ви, пане голово, будете просити його порушувати питання району у Верховній Раді?»
«От коли те посвідчення буде, тоді і поговоримо», — зверхньо кинув Микола Собченко.
«Тоді вже не ви будете з ним говорити, бо з такою поведінкою довго не очолюватимете районну раду», — відрізала Говоркова.
Потім депутат підняла те питання, порушення якого і стало причиною «видалення» Даценка із сесійної зали — фальсифікацій виборів і участі в них влади.
«Серед сфальшованих протоколів були і протоколи із золотоніських дільниць, тому ми маємо дати оцінку або роботі голів ДВК, або роботі членів ОВК, які були до цього причетними. Ми мусимо вимагати від правоохоронних органів об’єктивного розслідування виборчих злочинів. Більше того, після погрому «Беркуту» на столі окружкому я знайшла листочок із телефоном нашої голови райдержадміністрації Оксани Криницької. Саме з нею постійно радився голова ОВК Максим Онищенко, який зіграв ключову роль у фальшуванні, а вона, напевне, передавала всю інформацію безпосередньо Сергію Тулубу», — заявила депутат.
«Я не знаю Онищенка», — відповіла на закид Криницька.
Однак її виправдання більшість присутніх всерйоз не сприйняли.
Після Говоркової виступив Юрій Овдієнко, депутат райради від «Фронту змін».
«Я людина поміркована, однак коли відбуваються такі брутальні, цинічні речі, я не можу бути спокійним! Невже ми погоджуємось, щоб ті «нащадки поліцаїв», які вкрали у народу його вибір, залишались безкарними?», — емоційно заявив Овдієнко.
Опозиційні депутати поставили на голосування два звернення — до Генпрокуратури з вимогою розслідувать фальсифікації і до ЦВК з вимогою встановити результат виборів. Двічі більшість депутатів піднімали руки за те, щоб ці звернення направити, і двічі голова робив вигляд, що цього не бачить.
«Не набирається більшість», — завчено повторював Собченко.
На знак протесту проти ігнорування рішення сесії опозиційні депутати покинули сесійну залу. Однак пообіцяли, якщо голова райради не підпише прийнятих більшістю звернень, вони зберуть позачергову сесію. І там, можливо, постане питання, чи потрібен депкорпусу такий свавільний голова.
22.11.2012 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter